حمل بار زمینی

ed

حمل و نقل بین المللی زمینی

 حمل بار زمینی یکی از قدیمی ترین راههای جابجایی کالا در جهان می باشد، که از نظر قیمت و سرعت، جهت حمل بسیاری از محموله ها مناسب است، در حال حاضر نیز بخش عمده ای از حمل و نقل کالاهای تجاری در جهان از مسیر جاده ای صورت می پذیرد، و از این رو جهت رفع نیازهای مشتریانی که از حمل زمینی کالا و ترانزیت، استفاده می کنند، خدمات مختلفی توسط شرکت های بین المللی حمل و نقل ارائه می کند.

دو سبک عمده سیستم حمل و نقل زمینی را شکل می دهند، جاده ای و ریلی.

در حمل و نقل زمینى نیز مانند انواع دیگر حمل و نقل بارنامه صادر مى‌شود یعنى محموله‌اى که از یک نقطه به نقطه دیگر به‌وسیله کامیون حمل مى‌گردد داراى بارنامه مى‌باشد که شامل نکات زیر است:

۱. مشخصات و نشانى ارسال‌کننده کالا

۲. مبداء ارسال کالا

۳. مشخصات و نشانى گیرنده کالا

۴. تعداد بسته‌ها و اندازه و وزن کالا

۵. نوع کالا

۶. مقصد و محل وصول کالا

۷. نرخ کرایه حمل و نقل

۸. تعداد نسخه‌هاى بارنامه که حداقل باید سه نسخه باشد که معمولاً نسخه اول نزد ارسال‌کننده کالا باقى مى‌ماند و نسخه دوم براى گیرنده کالا فرستاده مى‌شود و نسخه سوم به متصدّى حمل و نقل داده مى‌شود و باید ارسال‌کننده و متصدّى حمل و نقل آن را امضاء نموده باشند.

استفاده از ارسال هوایی به جای حمل بار زمینی

مدت زمان حمل بار زمینی نسبت به سایر مسیرها، نسبتا طولانی است. مثلا اگر شما بخواهید محموله ای را از طریق مسیر زمینی ارسال کنید، امکان دارد چیزی در حدود 10 تا 15 روز به طول بیانجامد. در حالیکه اگر از مسیر هوایی ارسال کنید حداکثر تا 3 روز مقصد می‌رسد.

مسیر هوایی یکی از بهترین و امن ترین مسیرها به شمار می‌آید. با توجه به انجام بسته بندی توسط یا زیر نظر افراد خبره، آسیب و صدمه را به حداقل می‌رساند.

از جمله خطراتی که حمل بار زمینی را تهدید می‌کند، بروز تصادفات جاده ای است. در طول این اتفاقات امکان خراب یا از بین رفتن محموله‌ها وجود دارد. حتی این امکان گم یا مفقود شدن بارها نیز وجود دارد.

ارسال بار زمینی برای کشورهای نزدیک و همسایه به صرفه است. اما برای حمل بار به کشورهای دیگر توصیه نمی‌شود.

اگر قصد استفاده از حمل بار زمینی به سایر کشورها را دارید، بهتر است که به موارد فوق توجه کنید. ارسال بار زمینی علارقم مزایایی که دارد، برای همه نوع بارها توصیه نمی‌شود.

در مقابل حمل بار زمینی می‌توانیم حمل بار هوایی توصیه کنیم. ارسال بار هوایی از رایج ترین مسیرهای ارسال بار می‌باشد. مسیر هوایی برای ارسال بارهای شخصی و تجاری ( کارگو) مناسب می‌باشد. شما می‌توانید حتی برای ارسال خرده بارهایتان نیز از مسیر هوایی استفاده کنید. این در حالی است که ارسال خرده بار از مرز زمینی توصیه نمی‌شود.

اگر امنیت، سرعت و کیفیت برایتان الویت دارد، پیشنهاد می‌کنیم که از مسیر هوایی برای ارسال بارهایتان استفاده کنید. شرکت همای بلند آسمان با سال‌ها دانش و تجربه آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید با تماس با شرکت از طریق شماره‌های زیر، با کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید. اطمینان خاطر داشته باشید که به همه سوالات شما با دقت پاسخ خواهد داده شد.

در صورتی که نیاز به سریع رسیدن بار خود به مقصد را دارید می توانید از طریق حمل هوایی بار کارگو اقدام به ارسال بار خود نمایید.

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید