حمل هوایی متوفی

ed

مومیایی کردن متوفی:

مومیایی اجساد در پزشکی قانونی کمتر از نصف روز وقت می گیرد و یک تکنسین تشریح زیر نظر پزشک این فرایند را انجام می دهد. اجساد بعد از مومیایی شدن در سردخانه نگهداری می شوند تا خانواده متوفی هماهنگی های اداری لازم را با سفارت و شرکت هواپیمایی انجام دهند. بعد از آن، جسد در جعبه هایی قرار می گیرد که بدنه خارجی آن فلزی و پوشش داخلی اش چوبی است. این جعبه بعد از پلمب شدن در اختیار شرکت هواپیمایی قرار می گیرد. این فرایند از آنجایی که به انتقال هوایی منتهی می شود و این مرحله بسیار حساس و مهم است، تنها در تهران صورت می گیرد و به ندرت ممکن است پزشکی قانونی شهرهای دیگر اجساد را مومیایی کنند.»

مدارک لازم:

شرکت های هواپیمایی برای نقل و انتقال جسد به خارج از کشور نیازمند ترجمه ی نامه پزشکی قانونی در دارالترجمه رسمی و به زبان لاتین، اصل و کپی پاسپورت متوفی و سایر مدارک شناسایی او هستند. همچنین نامه پزشک قانونی باید به مهر و امضای سفارت کشور مقصد در ایران برسد. بعد از آن نوبت به هماهنگی برای صدور بارنامه می رسد تا جسد به کشور مورد نظر انتقال داده شود.»

محل نگهداری جسد در طول پرواز قسمت بار هواپیما است که البته فضایی جدا از بخش چمدان ها دارد: «این فضا دمای متفاوتی دارد که مانع از فساد جسد خواهد شد. هر چند که اجسادی که در پزشکی قانونی مومیایی شده اند و ۴۸ تا ۷۲ساعت سالم خواهند ماند.»

هزینه حمل جنازه

هزینه حمل جسد به وزن آن ، ایرلاین حمل کننده و  مسیر پروازی که طی می کند بستگی دارد و با توجه به تشریفات خاصی که برای آن صورت می گیرد، معمولا نرخ آن متفاوت با نرخ محموله های معمولی می باشد

برای اطلاع از نرخ حمل می توانید تماس حاصل نموده و یا به بخش در خواست حمل مراجعه نمایید

درخواست حمل جنازه به ایران:

در صورت فوت اتباع ایران در خارج از کشور، بنا به درخواست بستگان متوفی و تقبل هزینه‌های مربوطه نسبت به حمل جسد به ایران، اقدامات لازم توسط نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران به عمل می‌آید. در صورتیکه بستگان متوفی در ایران سکونت داشته باشند، می‌توانند به اداره سجلات و احوال شخصیه وزارت امور خارجه مراجعه و تقاضای حمل جنازه را بنمایند.

مدارک لازم :

۱- درخواستنامه تکمیل شده برای ثبت فوت توسط یکی از بستگان (فرم درخواست نامه در هر کشور متفاوت است. درصورت عدم امکان حضور در سفارت، درخواست کننده میتواند با تکمیل  وکالتنامه شماره فرد دیگری، برای مراجعه به سفارت و امضاء اسناد وکالت دهد.)
۲- اصل گواهی بین‌المللی فوت با مهر و امضاء صادره شده توسط مقامات کشور مبدا
۳- اصل گواهی علت فوت با مهر و امضاء صادره از بیمارستان و گواهی عدم وجود بیماری مسری در متوفی
۴- اصل شناسنامه متوفی و همسر وی
۵- اصل گذرنامه ایرانی متوفی
۶- تصویر (کپی) صفحه اول شناسنامه یا تصویر صفحه ۲ و ۳ گذرنامه درخواست کننده

با توجه به اینکه فوت هر فردی تبعات قانونی و اداری مانند: ارث، تدفین در محل و یا حمل جسد به ایران را به دنبال دارد، لذا به کلیه هموطنان توصیه می‌گردد برای کمک به انجام مراحل کاری در این خصوص مراتب را به اطلاع نزدیکان متوفی در محل فوت و یا ایران برسانند. نزدیکان متوفی می‌توانند به استناد ماده 22 قانون ثبت احوال با در دست داشتن مدارک ذیل به نزدیک‌ترین نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و نسبت به ثبت فوت اقدام نمایند.

شما می توانید کلیه امور را به شرکت همای بلند آسمان سپرده و از مراقبت و حساسیت عمل در حمل و نقل عزیزان خود به آرامگاه ابدی ، اطمینان خاطر داشته باشید.

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید