راه اندازی خط تولید جدید برای A320 در هامبورگ

راه اندازی خط تولید جدید برای A320 در هامبورگ

ایرباس به تازگی از خط تولید اتوماتیک بدنه خود که برای خانواده‌ A320 می‌باشد رونمایی کرد که سیستم تولیدات صنعتی ایرباس را به نمایش می‌گذارد.

با نگاه ویژه‌ای که بر تولیدات بخش‌های بزرگ‌تر برای A321LR شده است، امکانات جدید شامل ۲۰ ربات، یک محتوای لجستیکی جدید، موقعیت‌یابی خودکار با استفاده از وسایل اندازه گیری لیزری و سیستم فراگیری اطلاعات دیجیتال می‌باشد. این موضوعات ایرباس را در زمینه‌ی ارتقا بخشیدن به کیفیت و بازده‌ی بالا در جهت بهبود بخشیدن مراحل دیجیتالی شدن به سمت سیستم تولیدات صنعتی هدایت می‌کند‌.

در این رابطه مایکل اسکوئل‌هورن مدیر عملیات ایرباس گفت: با اجابت بعضی از آخرین تکنولوژی‌ها و فرآیندها، ایرباس سفر خود در جهت بهبود استانداردهای جدید در تولیدات خانواده‌ی A320 را آغاز کرده است. این خط تولید جدید یک توانمندسازی ضروری برای خانواده‌ی A320 می‌باشد.

او همچین خاطرنشان کرد: با توجه به موفقیت‌های خانواده‌ی بزرگ A320 ، ما در حال برداشتن قدم‌های ضروری هستیم که از این رو اطمینان یابیم که سیستم تولیدات ما می‌توانند به عالی ترین درجه تولیدات برسند و اینکه آیا ما قادر به راضی نگه داشتن مشتریان خود هستیم یا خیر.

او همچنین اضافه کرد: سطح بالایی از اطمینان و سرمایه‌گذاری در نیروی انسانی و کارخانه‌های ما در هامبورگ نهادینه شده است و ما در حال حاضر نیازمند ارسال الزامات به مشتریان حین اطمینان یافتن از روند رقابت‌ها داریم.

برای شروع کار، ایرباس از یک سیستم اتوماتیک به نام ” Flextrack” استفاده می‌کند. این سیستم دارای ۸ ربات است که به‌صورت طولی بین۱۱۰۰ تا ۲۴۰۰ سوراخ را ایجاد می‌کنند. در قسمت بعد، ۱۲ ربات که هرکدام روی ۷ محور عمل می‌کنند وجود دارند که بخش مرکز و قسمت پشت بدنه‌ی هواپیما را به دم هواپیما متصل می‌کنند تا یک بخش واحد ایجاد شود.

در کنار استفاده از ربات‌ها،ایرباس همچنین از روش‌ها و تکنولوژی‌های نوین در مصالح، برای بهینه‌سازی تولیدات، بهبود بخشی علم مکانیک و … استفاده می‌کند.

خط تولید هامبورگ، مسئول وصل کردن قسمت‌های مختلف بدنه هواپیما به قطعات جدا و همچنین مونتاژ کردن قطعات جدا به یک بدنه‌ی واحد می‌باشد. بخش‌های هواپیما قبل از ارسال به خط تولید نهایی در فرانسه،آلمان،چین و ایالات متحده‌ی آمریکا به سیستم‌های ااکتریکی و مکانیکی مجهز می‌شود.

با استفاده از وسیع‌ترین کابین تک راهرو در آسمان، خانواده‌ی A320neo که شامل A321 نیز می‌شود، از آخرین تکنولوژی‌ها که شامل نسل‌های مختلف موتور‌ و Sharklet است؛ استفاده می‌کند که باعث کاهش 15 درصدی سوخت و CO2 از روز اول، و 20 درصدی تا سال ۲۰۲۰ خواهد شد همچنین کاهش 50 درصدی صدا را نیز به همراه دارد.

تا امروز خانواده‌ی A320neo بیش از۶۵۰۰ سفارش از فرای ۱۰۰ مشتری دریافت کرده است.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید