محموله 45 تنی از محصولات IT وارد فرودگاه پیام شد .

بیش از ۳۴۰ تن بار هوایی در شش ماه نخست سال جاری از طریق فرودگاه پیام وارد کشور شد که از این تناژ ۴۵ تن آن مربوط به ورود محصولات it و ict در شهریور ماه است.

به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام نزدیک به ۲۰ پرواز کارگو در شش ماهه اول سال جاری در فرودگاه پیام صورت گرفته که طی آن ۳۴۳ تن بار اعم از گوشت، محصولات it ، ict و تجهیزات پزشکی و … وارد کشور شده است.

فاصله کم منطقه ویژه اقتصادی پیام تا پایتخت یک مزیت به شمار میآید: این مزیت، موقعیت مناسبی جهت صادرات و واردات کالاها برای شهرک های صنعتی متعددی که در استان البرز – تهران و حتی قزوین وجود دارد ایجاد می کند.

در حال حاضر در این حوزه ،فرودگاه پیام برای ترانزیت باربری ، محصولات فناوری و اطلاعات و ارتباطات و صنایع ict استفاده می شود.

در خصوص دیگر ماموریت های هوایی این فرودگاه می توان گفت اگرچه ماموریت اولیه این فرودگاه صرفا باربری تعریف شده بود و همچنین حوزه آموزش خلبانی و مرکز تجهیزات نیز به آن اضافه شده بود اما از دوسال گذشته برای بهره بری بیشتر و کمک به بخش صنعت هوانوردی و مطالبه به حق شهروند استان البرز برای ایجاد یک فرودگاه مسافری اقدام شد که در نهایت این امکان با صرف هزینه ساخت بستر لازم و اخذ مجوزهای مورد نیاز مهیا شد و اکنون شاهد پروازهای مسافری نیز از این فرودگاه هستیم.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید