AirBridgeCargo و CargoLogicAir برای لغو اتصالات حمل و نقل

شرکت Volga-Dnepr (VDG) شرکت تابعه AirBridgeCargo Airlines (ABC) و شرکت هواپیمایی CargoLogicAir از یازدهم نوامبر مجموع یازده اتصال حمل و نقل را لغو می کنند ، می نویسد:

براساس روزنامه پیشرو لجستیک آلمان ، پنج مورد از این مسیرها مربوط به CargoLogicAir با ثبت نام در انگلیس است. شش مسیر باقیمانده مسیرهایی هستند که توسط ABC اداره می شوند ، حامل برنامه ریزی شده متعلق به VDG مستقر در روسیه. علاوه بر این ، سه مسیر دوباره توسط ABC هدایت می شوند.

الکسی زوتوف ، مدیر بازرگانی ABC ، ​​در نامه مشتری که توسط DVZ دیده می شود اظهار داشت که شرکت هواپیمایی به منظور ارتقاء کیفیت خدمات ، برنامه پرواز خود را بهینه کرده است.

این کنسل ها مربوط به هفت اتصال سابق اروپا و چهار اتصال از مرکز تجارت شرمیتیوکو در مسکو است. علاوه بر این ، سه اتصال مجدداً مسیریابی خواهند شد.

پروازهای لغو شده مربوط به چهار اتصال باری از جمله فرانکفورت (به شیکاگو اوهه ، آتلانتا ، شیکاگو از طریق آتلانتا و اسلو) و یکی از مونیخ سابق (به مسکو شرمتیوو) و لیژ (به مسکو شرمتیوو) است.

چهار پرواز لغو شده سابق مسکو-شرمتیوو مربوط به سه اتصال از ABC (به داکا از طریق شانگهای ؛ اینچئون از طریق توکیو-ناریتا و به پکن) و دیگری از CargoLogicAir (به هنگ کنگ) است.

اتصالات تازه مسیریابی شده مربوط به اتصالات ABC از مونیخ به مسکو شرمتیوو است (جایگزین اتصال لس آنجلس – فرانکفورت – مسکو). آمستردام از طریق مونیخ به مسکو (برای جایگزین شدن ارتباط آمستردام – مسکو) و اتصال لایپزیگ به مسکو از طریق پاریس (جایگزین اتصال لایپزیگ به مسکو).

در اقدامی که بیانگر شرایط چالش برانگیز در مورد وضعیت پرواز در هواپیما باشد ، هفته گذشته گزارش شد که ولگا-دنپر ، شرکت هواپیمایی باری و پروژکتور هواپیمایی VDG ، یک یا دو فروند هواپیمای باری آن-124 خود را از خدمت خارج کرده و 100 کاهش شغل را نیز به همراه خواهد داشت.

طبق اعلام روسی Aviation Insider (RIA) ، این شرکت هواپیمایی طی دو سال گذشته ناوگان آن-124 خود را از 12 به هشت هواپیما کاهش داده است و اکنون نیز تا دو مورد دیگر در انبار و همچنین کاهش کار خواهد کرد.

هرچند دو هفته پیش ولگا-دنپر به Air Cargo News تأیید کرد که قصد دارد در پاسخ به شرایط سخت بازار ، کاهش شغلی ایجاد کند ، اما عده ای را بر ضررها قرار نداد و همچنین از برنامه هایی برای قرار دادن هواپیما در انبار خبر نداد.

گروه Volga-Dnepr پیش از این اعلام کرده بود که پس از عملکرد در نیمه اول سال ، زیر سطح انتظارات خواهد بود که این تجارت را دوباره تجدید ساختار کند.

این گروه گفتند که برنامه بازسازی آن با هدف افزایش کیفیت ، کاهش هزینه و توسعه خدمات تخصصی انجام شده است.

این گروه افزود: این تغییرات در حالی رخ داده است که سه حامل شاهد کاهش حجم محموله در سال نسبت به سال گذشته به 2.6 میلیارد تن بار در کیلومتر در نیمه اول بودند. این 20٪ پایین تر از انتظارات و بودجه است.

این گروه هواپیمایی گفت: “کاهش بازار جهانی محموله ، ظرفیت بیش از حد و موانع عملیاتی مانع سودآوری مشاغل این گروه شد.”

در همین حال ، CargoLogicAir در سال گذشته درآمد خود را تقریباً دو برابر کرد ، اما ضررها بیشتر شد.

براساس آمار و ارقام منتشر شده در اوایل این ماه (اکتبر) ، اپراتور باربری B747 از افزایش 99 درصدی درآمدها در سال تقویم 2018 به 213.7 میلیون پوند خبر داد ، اما زیان خالص آن به 18 میلیون پوند رسید ، در مقایسه با 2.5 میلیون پوند. در سال 2017 ، و ضرر عملیاتی آن 17.8 میلیون پوند بود.

افزایش درآمدها به گسترش ناوگان آن – از سه فروند B747F تا پایان سال 2017 به چهار فروند B747F تا پایان سال گذشته – و نتیجه آن افزایش پروازها و خدمات منجر شد.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید