محموله ویژه: یک نقطه انفرادی روشن

تجزیه و تحلیل از WorldACD نشان می دهد که حمل محموله های ویژه نقش مهمی در تمایز بازارهای هواپیمایی به عنوان تقاضا به طور کلی ضعیف است. در دوره ژانویه تا سپتامبر ، نابرابری در بین 40 کشور بزرگ با منشاء پدید آمد ، که خروجی محموله هوایی ترکیبی 87٪ از حجم جهانی را تشکیل می دهد. ده کشور از این کشور رشد سالانه در سال را نشان می دهد ، که با رقم ترکیبی 8.3٪ به دست آمد – در حالی که 30 کشور باقیمانده رشد منفی 7/4٪ را ثبت کردند.

WorldACD این پیشرفت را به 10.3٪ افزایش در محموله های ویژه از 10 کشور برتر در 9 ماه اول سال 2019 نسبت داد. 30 کشور دیگر به سختی موفق به پیشرفت در این گروه شدند: 0.6٪. اما واقعیت این است که در 10 کشور برتر ترکیبی ، بیش از نیمی از کل شامل محموله های ویژه (51.4٪ برای Q1-3 2018 در مقابل 52.3٪ برای Q1-3 2019) است. برای 30 کشور دیگر ، سهم محموله های ویژه فقط یک چهارم است.

WorldACD ادامه داد: “سالها است که محموله های ویژه بارهای عمومی را پشت سر گذاشته اند ، روند رو به افزایش تقاضای جهانی برای محصولات ویژه (به ویژه فساد پذیر).” “بنابراین ، جای تعجب ندارد که نروژ ، کنیا ، کلمبیا و شیلی ، کشورهایی که محموله های ویژه خروجی آنها بیش از 80٪ از کل را تشکیل می دهد ، همه جزء 10 گروه برتر هستند.”

نروژ با رشد تقریبا 20٪ در صدر این لیست قرار گرفت. پاکستان و ویتنام همچنین رشدی بالاتر از 10٪ داشتند. چین شاهد رشد کلی نبود ، اما رشد 12.8 درصدی سال گذشته در سال محموله های ویژه (عمدتا کالاهای پیشرفته) را به ثبت رساند.

WorldACD گفت نقش محموله های ویژه نه تنها در حجم ، بلکه در بازده و نرخ نیز مشهود است.

وی ادامه داد: “در Q1-3 2019 ، ما شاهد افت عملکرد دلار  برای 8٪ در سال برای محموله های عمومی بودیم اما برای محموله های ویژه 4٪. و شکاف هنوز هم در 10 کشور برتر ذکر شده بزرگتر بود ، که می دیدند بازده محموله ویژه آنها فقط 2٪ کاهش می یابد. ” محموله ویژه حمل بار در ماه سپتامبر با 2.7 درصد افزایش در سال به همراه بود ، ماهیان ، غذاهای دریایی ، داروسازی و سایر کالاهای زنجیره ای با عملکرد عالی. اما در کل ، این تصویر تا حدی تاریک است. محموله های عمومی در مقایسه با ماه مشابه سال 2018 با 8.7٪ کاهش یافته و در کل حجم پروازهای جهانی در سال 5.4٪ نسبت به سال گذشته در ماه سپتامبر ، در ادامه این الگو در شش ماه گذشته کاهش یافته است. عملکرد با 11.5 درصد در سال نسبت به سال گذشته به 1.72 دلار کاهش یافته است. درآمدهای محموله هوایی نیز کاهش یافته و 16.3 درصد کاهش یافته است. ضریب بار باری نسبت به سال گذشته 3.6 درصد پایین تر بود – اما ماه گذشته 2.3 واحد بالاتر است.

WorldACD اظهار داشت: “همه مناطق مبدأ آسیب دیده ، آسیا اقیانوس آرام بیشترین میزان را داشته است (حجم آن در سال 5.8٪ و درآمد آن به 18.9٪ دلار درآمده است) و کمترین میزان آفریقا (در سال نسبت به سال 3.2٪ کاهش داشته و درآمد آن به دلار 6.2٪ ) مقصد خاورمیانه و آسیای جنوبی بهتر از سایر مناطق مقصد (از نظر حجم در سال فقط 1٪) انجام داد.

وی گفت: “در سه ماهه اول سال ، همه مناطق روند منفی سال را نشان می دهند ، چه در حجم ورودی و چه در حجم ورودی. خارج از مرز آفریقا تنها استثناء بود ، که فقط یک درصد افزایش 1.1 درصدی را نشان می داد. “

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید