توافق نامه سبز اروپا اهداف بلند پروازانه ای را تعیین می کند

حمل و نقل هوایی یکی از مناطقی است که تحت توافق نامه سبز اروپا توسط اورسولا فون دره لیین رئیس جمهور جدید کمیسیون اروپا تغییر کرده است.

این توافقنامه اهداف “عدم انتشار خالص گازهای گلخانه ای در سال 2050 و جایی که رشد اقتصادی از استفاده از منابع جدا می شود” را تعیین می کند ، یک استراتژی فون دره لاین به عنوان “انسان اروپا در لحظه ماه” توصیف شده است.

مقابله با چالش های مربوط به شرایط جوی و محیط زیست را به عنوان “وظیفه تعیین کننده این نسل” تعریف می کند ، اما تأکید می کند که تنها با اقدام اروپا نمی توان به آن دست یافت.

تا تابستان سال 2020 ، کمیسیون برنامه ارزیابی تأثیرگذاری را برای افزایش هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اتحادیه اروپا برای سال 2030 به حداقل 50٪ و به 55٪ در مقایسه با سطح 1990 با یک روش مسئول ارائه خواهد داد.

حمل و نقل یک چهارم از انتشار گازهای گلخانه ای اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد ، و هنوز هم در حال رشد است. برای دستیابی به بی طرفی آب و هوا ، تا سال 2050 به کاهش 90 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای نیاز است. حمل و نقل جاده ای ، ریلی ، حمل و نقل هوایی و حمل و نقل در آب باید به کاهش کمک کند.

مطمئناً فناوری نقش مهمی را ایفا خواهد کرد و “در زمینه حمل و نقل هوایی ، تلاش برای تصویب پیشنهاد کمیسیون در یک آسمان اروپایی مجرد ، مجدداً  راه اندازی می شود ، زیرا این امر به دستیابی کاهش قابل توجهی در انتشار گازهای هوایی کمک می کند.”

اما کمیسیون همچنین پیشنهاد خواهد داد که تجارت گازهای گلخانه ای اروپا را به بخش دریایی گسترش دهد و کمک هزینه سیستم تجارت آلایندگی اتحادیه اروپا که به صورت رایگان به شرکتهای هواپیمایی اختصاص داده می شود را کاهش دهد. این کار با اقدامات در سطح جهانی ، به ویژه در سازمان بین المللی هواپیمایی هواپیمایی و سازمان بین المللی دریانوردی ، هماهنگ خواهد شد.

همچنین یادآور می شود که با مقابله با انتشار آلاینده ها توسط هواپیماها و عملیات فرودگاهی ، باید کیفیت هوا در نزدیکی فرودگاه ها بهبود یابد.

ابلاغیه راه اندازی نقشه راه اولیه سیاست ها و اقدامات اصلی مورد نیاز برای دستیابی به توافق نامه سبز اروپا را ارائه می دهد. با تحقق نیازها به روزرسانی می شود و پاسخ های سیاستی تدوین می شود. تمام اقدامات و سیاستهای اتحادیه اروپا باید در اهداف توافق نامه سبز اروپا سهیم باشند.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید