چگونه بار خود را از فرودگاه امام خمینی ارسال کنیم

فریت بار از فرودگاه امام خمینی

شاید بارها با عبارت فریت بار از فرودگاه امام خمینی روبه رو شده باشید. یا حتی از آن نیز استفاده کرده اید. شرکت های حمل بار های شخصی و تجاری به منظور خدمات دهی به مشتریان خود از فریت بار استفاده می کنند.

در این بخش قصد داریم تا با معنی و مفهوم فریت بار از فرودگاه امام خمینی آشنا شویم و به سوالات پیرامون آن پاسخ دهیم. اگر پاسخ این سوالات برای شما نیز اهمیت دارد، همراه ما باشید.

مفهوم فریت بار از فرودگاه امام خمینی چیست؟

برای درک بهتر در ابتدا کلمه فریت بار را معنی می کنیم. فریت بار به معنای حمل و ارسال بار از طریق راه های دریایی، زمینی و هوایی است. فریت بار از فرودگاه امام خمینی به معنای ارسال بار از فرودگاه  می باشد. این خدمات زیر نظر گمرک در کنار ترمینال مسافربری انجام می شود. معمولا شرکت های حمل بار در کنار ترمینال مسافربری در فرودگاه مشغول به حمل و ارسال بارهای تجار، مسافران یا مهاجران هستند.

برای فریت بار از فرودگاه امام خمینی دقیقا به کجا مراجعه کنیم؟

شرکت همای آسمان در فرودگاه امام امکان فریت بار به سراسر دنیا را فراهم کرده است. شما می توانید با تماس با شماره تلفن های 55678498 – 55678021 (021)  و 09122119444 – 09129348416 با کارشناسان و مشاوران ما مشورت کنید.

اما اگر می خواهید که از مکان دقیق دفاتر فریت بار از فرودگاه امام مطلع شوید به ادامه مطلب توجه کنید.

هنگامی که به جنوب تهران می روید و در اتوبان تهران قم به فرودگاه امام خمینی (ره) می رسید. به محوطه فرودگاه وارد شده و ترمینال مسافری را مشاهده می کنید. مشخصات آن، ساختمانی است سفید که با نام پایانه هوشمند بار (ترمینال بار) فرودگاه امام خمینی شناخته می شود. شما در این مکان می توانید انواع بارهای مسافری وتجاری را تحویل دهید. دفتر شرکت همای بلند آسمان نیز در این ترمینال بار مسافری جنب حوزه 15 گمرک می باشد و با مجوز از سمت نهاد های ذیربط اجازه پذیرش بارها و صدور بارنامه هوایی را صادر می کنند.

برای مراجعه به فریت بار فرودگاه امام به کجا مراجعه کنیم

ساعت های کاری فریت بار از فرودگاه امام چگونه است؟

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که ساعات کاری آن ها چگونه است؟ آیا می توانیم هر ساعت از شبانه روز به دفتر فریت بار از فرودگاه امام خمینی مراجعه کنیم؟

همان طور که اشاره کردیم، قوانین فریت بار در فرودگاه امام برای ارسال بارها چه بارهای شخصی و چه بارهای خارجی مطابق با قوانین گمرک تنظیم شده است. طبق قوانین گمرک ساعت کاری آن ها از ساعت 8 صبح الی 15 عصر از شنبه تا پنجشنبه می باشد. همچین مطابق تقویم ادارات دولتی تعطیلات رسمی این دفاتر تعطیل می باشند.

نکته ای که در فریت بار هوایی از فرودگاه امام باید به آن توجه کنید این است که پروسه انجام و صدور بارنامه طولانی است. به همین دلیل مراجعه کنندگان بهتر است که اول وقت در دفاتر حضور یابند. به دلیل وقت گیر بودن پروسه دفاتر ارسال بار از پذیرش بار بعد از ساعت 12 امتناع می کنند.

آیا دفتر فریت بار از فرودگاه امام خدمات حمل اضافه بار مسافری را ارائه می دهد؟

در پاسخ به این سوال شما باید بگوییم که دفتر فریت بار از فرودگاه امام خمینی شرکت همای بلند آسمان نه تنها حمل اضافه بار مسافری بلکه حمل و ارسال بار تجاری را نیز انجام می دهد.

به طور کلی دو نوع ارسال در فریت بار فرودگاه امام توسط شرکت انجام می شود:

فریت بار مسافری

فریت بار مسافری برای حمل  اضافه بار مسافری در نظر گرفته شده است. در این نوع ارسال همه وسایل شخصی مسافر ( به جز کالاهای ممنوعه ) پس از گذراندن پروسه اسکن و تفحص بار با صدور بارنامه از طریق شرکت های هواپیمایی ارسال می شوند. شما به عنوان گیرنده می توانید بارهای خود را در فرودگاه مقصد تحویل بگیرید.

فریت بار تجاری

فریت بارهای تجاری یا حمل هوایی بار کارگو یکی دیگر از خدماتی است که توسط فریت بار از فرودگاه امام خمینی ارائه می شود. شما می توانید همه بارهایی که در قالب فریت بار مسافری نمی توانید ارسال کنید را مطابق قوانین گمرک ارسال کنید. قوانین گمرکی در فریت بار تجاری شامل کارت بازرگانی، گواهی مبدا و مقصد گمرک، نتیجه آزمایشگاه و گواهی بهداشت می باشد.

فریت بار تجاری در فریت بار از فرودگاه امام خمینی

 

مزایای فریت بار از فرودگاه امام خمینی

از جمله مزایای استفاده از این نوع خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اولین مزیت استفاده از فریت بار هوایی سرعت ارسال قابل توجه آن نسبت به سایر روش ها می باشد. بارهایی که توسط مسیر هوایی ارسال می شوند، نسبت به مسیر زمینی و دریایی در حدود 5 روز زودتر به مقصد می رسند.
  • نوع بسته بندی در فریت بار هوایی به گونه ای است که کمترین خسارتی به کالاها وارد نگردد. به همین دلیل ارسال هوایی یکی از امن ترین مسیر های ارسال بار به شمار می آیند. همچنین شرکت های حمل بار مطابق قانون بین المللی بارها را تا حد معینی بیمه می کنند.
  • اگر خرده بار چه مسافری و چه تجاری دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از مسیر هوایی فریت بار است. این نوع خدمات برای ارسال خرده بارها ارزان تر از سایر مسیرها می باشند. گاهی اوقات در حمل زمینی و دریایی شما ملزم به اجاره یک کانتینر شخصی به منظور ارسال سریع می باشید. اجاره کانتینر برای بارهای خرده بار به صرفه نیست.
  • انجام پروسه ارسال بار، برای افرادی که با آن آشنا نباشند، وقتگیر و سخت می باشد. شما می توانید تنها با پرداخت هزینه اندک به شرکت های فریت بار  انجام آن ها را به کارشناسان محول کنید.

معایب فریت بار از فرودگاه امام خمینی

در ادامه چند مورد از معایب فریت بار از فرودگاه امام خمینی را با یکدیگر بررسی می کنیم:

  • یکی از مهم ترین معایب و اشکالات فریت بار از فرودگاه ساعت کاری کنان دفاتر باربری است. همانطورکه گفتیم افراد تنها می توانند در ساعات ابتدایی روز برای ارسال بار مراجعه کنند و امکان ارسال آن در ساعت های دیگر وجود ندارد. همین امر سبب بروز برخی مشکلات برای مسافران و تاجران گردیده است.
  • مسئولیت فریت بار از گمرک مبدا تا گمرک مقصد تعریف می گردد و برای ترخیص آن در گمرک مقصد گیرنده یا نماینده قانونی او باید در محل حضور یابد.
  • یکی دیگر از معایب فریت بار عدم حمل بارها با وزن کم و پایین است. به گونه ای که امکان نامه یا مدارک وجود ندارد. دلیل آن هم این است که فریت بار از فرودگاه  در بخش تجاری آن انجام می شود.

معایب فریت بار از فرودگاه امام

اضافه بار خود را از طریق همای بلند آسمان به راحتی ارسال نمایید.

شرکت همای بلند آسمان با کادری مجرب در فرودگاه امام خمینی در خدمت شماست تا بارهای شخصی و تجاری شما به مقصد حمل و ارسال کند. شما می توانید با تماس با شماره های زیر از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند گردید.

دفتر مرکزی

تهران- خیابان خرمشهر- خیابان فرهاد- نبش کوچه گلزار- ساختمان پلارد- طبقه 3 – واحد 9

تلفن: 88537303 – 88765966  (021)

دفتر فرودگاه

فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)- ترمینال بار – حوزه دوم گمرک- دفتر شماره   15

55678498 – 55678021 (021)

09129348416 – 09122119444

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید