حمل محموله ویژه با همای بلند آسمان

حمل محموله ویژه

تعداد شرکت‌هایی که حمل محموله ویژه را انجام می‌دهند، نسبتا زیاد است. بنابراین انتخاب بین آن‌ها کمی‌سخت خواهد بود.

اگر شما قصد حمل بار ترافیکی ویژه را دارید، این مقاله مختص شماست. در این مقاله به عواملی چون نحوه حمل بار، هزینه، شرایط و مدارک مورد نیاز می‌پردازیم. شما بعد از مطالعه این مقاله قادر خواهید بود که به سوالات احتمالی خود پاسخ دهید. اگر زمان لازم برای مطالعه مقاله زیر را ندارید، می‌توانید با شماره‌های 021-55678498 – 021-51005153 – 09129348416 تماس گرفته و از مشاره رایگان بهره مند گردید.

حمل محموله ویژه شامل چه کالاهایی می‌شود؟

احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که منظور از حمل محموله ویژه چیست؟ همانطور که می‌دانید نام دیگر محموله بار است. بنابراین منظور از محموله ویژه، بارهایی هستند که برای ارسال آن‌ها نیاز به شرایط و مقررات خاصی دارید. از جمله بارهایی که در شرکت همای بلند آسمان به صورت ویژه ارسال و حمل می‌گردند، به شرح زیر می‌باشند.

حمل حیوان زنده

حمل حیوانات زنده تحت نظارت و شرایط خاصی باید انجام شود. از آنجاییکه سلامت و زنده ماندن آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است، پس لزوم استفاده از یک دستورالعمل‌ها در طول پرواز ضروری می‌گردد. برای ارسال حیوانات زنده شما دو راه پیش رو دارید:

 • حمل حیوان به روش همراه : در این روش شما می‌توانید مانند سایر بارهای مسافری حیوان حیوانگی را همراه خود حمل کنید. البته باید مطابق با شرایط و قوانینی که در ادامه می‌گوییم باشد. برای انجام این کار باید در هنگام خرید و رزو بلیط  کد سرویس حمل موجود زنده را نیز دریافت کنید. سپس با توجه به شرایطی که  صفحه حمل هوایی حیوان زنده ذکر کرده ایم، او را در قفس مخصوص قرار داده و مانند سایر بارها و چمدان‌ها به کارمند هواپیمایی تحویل دهید. در نهایت نیز قفس در بخش بارها قرار گرفته و در مقصد به همراه چمدان‌ها به شما تحویل داده می‌شود. البته به این نکته توجه کنید که هزینه آن مانند یک اضافه بار مسافری محاسبه می‌گردد که تقریبا زیاد است.
 • حمل حیوان به روش غیر همراه: روش غیر همراه مطمئن تر از روش قبلی است. زیرا حمل حیوانات توسط شرکت‌های مخصوص باربری و به صورت ویژه انجام می‌گیرد. شما می‌توانید چند روز قبل از پرواز با در دست داشتن مدارک مورد نیاز حمل حیوانات خانگی به شرکت همای بلند آسمان مراجعه کنید. سپس پردازش کار انجام شده و بارنامه صادر می‌گردد. در موعد و زمان مقرر محموله در مقصد تحویل می‌گردد.

حمل حیوان زنده با خدمات حمل محموله ویژه همای بلند آسمان

حمل کالاهای خطرناک

منظور از کالاهای خطرناک و شیمیایی، مواد شیمیایی و خطرناکی هستند که برای ایمنی افراد یا هواپیما مضر می‌باشد. به همین دلیل در دسته حمل محموله ویژه قرار گرفته تا تدابیر لازم را برای حمل آنان تعبیه کنند.  حمل کالاها تنها در صورت رعایت دستورالعمل‌های زیر با هواپیماها امکان پذیر خواهد بود.

 • کالاهای خطرناک را دسته بندی کنند: کالاهای خطرناک بر اساس معیارهای تعیین شده در سازمان ملل، در چند کلاس مواد شیمیایی خطرناک طبقه بندی شده اند. شما می‌تواند نوع مواد و شماره کلاس را از بین آن‌ها پیدا کنید. قابل به ذکر است که این کار باید توسط فرستنده انجام گیرد.
 • کالاها را به صورت اصولی و ویژه بسته بندی کنید: به طور کلی در حمل و نقل هوایی بسته بندی کالاها از اهمیت بالایی برخوردار است. در همای بلند آسمان بسته بندی تخصصی و اصولی برای حمل بارها و کالاها در نظر گرفته شده است. این کار توسط افراد خبره انجام می‌گیرد.
 • شناخت کامل کالاها و ممنوعیت برخی از آنان: برخی از و مواد آنقدر خطرناک و شیمیایی هستند که تحت هیچ عنوانی نمی‌توان از طریق خطوط هوایی حمل کرد. بنابراین مسیر دیگری را بر حمل آن‌ها در نظر می‌گیرند.

حمل متوفی

از دست دادن عزیزان در یک شهر یا کشور دیگر، علاوه بر درد و رنج غربت دغدغه انتقال نیز به آن اضافه می‌گردد. امور اداری و مراحل حمل بار، در انتقال متوفی افزایش می‌یابد. به گونه ای که اگر از آن‌ها اطلاع نداشته باشید، دچار دردسر و سردرگمی‌می‌گردید. همای بلند آسمان حمل متوفی را با شرایط خاص و ویژه انجام می‌دهد. امیدواریم که هیچگاه از این خدمات استفاده نکنید، اما در صورت لزوم می‌توانید روی همای بلند آسمان حساب باز کنید.

در برخی از کشورها شرایط و قوانین خاصی برای حمل آن‌ها وجود دارد. مثلا تشریفات و اقدامات قبل از حمل توسط شرکت‌هایی انجام شده و سپس مرحله حمل و ارسال را به شرکت‌ها حمل بار منتقل می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه حمل هوایی متوفی مراجعه کنید.

کالای فاسد شدنی

حمل برخی از کالاها مانند سیزیجات، میوه‌ها، مواد غذایی، لبنیات، مواد دارویی، گوشت، ماهی، ارگان‌های زنده بدن و گل و گیاه نیاز به توجه ویژه برای حمل و انتقال دارند. امکان فاسد یا خراب شدن این مواد در دمای محیط وجود دارد. همای بلند آسمان از طریق خدمات حمل محموله ویژه انتقال و ارسال آن‌ها را انجام می‌دهد. عواملی چون زمان، دما و بسته بندی سه مورد اساسی و تاثیرگذار بر حمل آن‌ها است. بر اساس این عوامل شرکت‌های حمل بار تصمیم گرفته و شرایط را مهیا می‌کنند.

حمل مواد فاسد شدنی با خدمات حمل محموله ویژه همای بلند آسمان

محموله گرانبها

برخی از کالاها مانند زعفران دارای ارزش و قیمت بالایی هستند. ارسال این نوع کالاها با توجه حساسیت و ارزش که دارند، نیازمند قرار گرفتن در محموله ویژه هستند. برای حمل این نوع از بارها با تماس با شرکت همای بلند آسمان می‌توان به طور رایگان با مشاوران مشورت کنید و از شرایط و مدارک مطلع گردید.

نحوه حمل محموله ویژه چگونه است؟

در مطالب فوق به محموله‌های ویژه ای که توسط همای بلند آسمان حمل می‌گردد، اشاره کردیم. با توجه به میزان حساسیت  و ماهیت آن‌ها شرایط حمل فرق می‌کند. همچنین قوانین و مقررات برخی از شرکت‌ها نیز در نحوه حمل تغییر ایجاد می‌کند. اما به طور کلی نحوه حمل محموله‌های ویژه به صورت زیر خواهد بود.

در ابتدا باید با شرکت تماس بگیرید یا به صورت حضوری به آنجا مراجعه کنید. پس از راهنمایی‌های لازم، اقدام صورت می‌گیرد. بارهای شما به در همان مکان یا در مکانی دیگر توسط تیمی‌ خبره بسته بندی می‌گردد. سپس به فرودگاه امام خمینی انتقال داده می‌گردد. در این بخش مدارک مورد نیاز ارائه شده و بعد از تایید نهایی، بار و محموله شما ارسال می‌گردد.

شرایط و مدارک مورد نیاز در حمل محموله ویژه چیست؟

شرایط و مدارکی برای برخی از بارهایی که در گروه حمل محموله ویژه همای بلند آسمان هستند، به شرح زیر می‌باشد. جمع آوری و آماده سازی مدارک یکی از مهم ترین بخش‌های حمل بار است. در صورت هر گونه سوال در ارتباط با مدارک مورد نیاز می‌توانید با کارشناسان همای بلند آسمان تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز در حمل حیوانات

از جمله مدارک مورد نیاز حمل حیوانات زنده به صورت زیر می‌باشد.

 • تاییدیه کتبی که بعد از انجام قرنیطینه در فرودگاه ارائه می‌شود.
 • مدارک معتبر بین المللی دامپزشکی
 • مجوز ورود
 • مدارک معتبری که نشان دهد واکسیناسیون آن به طور کامل انجام شده است
 • مدارک حیوان مانند شناسنامه و گذرنامه
 • ارائه تکمیل شده فرم درخواست حمل حیوان زنده

مدارک مورد نیاز در حمل متوفی

مدارکی برای حمل متوفی باید تهیه و آماده گردد :

 • گواهی فوت پزشکی قانونی به همراه نسخه ترجمه شده آن به لاتین
 • جوارگمرکی: این جواز باید توسط پزشکی قانونی جهت اجازه حمل متوفی صادر گردد.
 • ارائه تاییدیه ارسال محموله: این کار باید قبل از انجام ارسال بار، توسط گیرنده انجام گیرد. تاییدیه را باید به شرکت‌های حمل بار در مبدا و مقصد تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز در حمل محموله ویژه

قیمت و کرایه محموله ترافیکی ویژه چقدر است؟

در قیمت و هزینه حمل محموله ویژه عوامل زیادی تاثیر گذار است. هر یک از محموله‌های فوق، خدمات و امکانات متفاوتی استفاده می‌گردد. بنابراین هزینه آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. از جمله آن‌ها می توان به نوع بار، بیمه، مبدا و مقصد، بسته بندی، وزن و ابعاد محموله ترافیکی اشاره کرد.

آیا برای ارسال بارهای ترافیکی ویژه به تخصص احتیاج است؟

پیشنهاد می‌کنیم که یک بار دیگر به ابتدا مقاله بازگردید. اگر نگاهی به دسته محموله‌های ویژه بیاندازید، متوجه خواهید شد که هر یک از آن‌ها جزء محموله‌های خاص می‌باشند. محموله‌هایی که شرایط حمل، نگهداری و ارسال آن‌ها با محموله‌های عادی فرق می‌کند. حمل محموله ویژه یکی از تخصصی ترین نوع ارسال بار به شمار می‌آید. هر گونه خطا یا سهل انگاری می‌تواند، آسیب‌های جدی و ضررهای زیادی به همراه داشته باشد. به همین دلیل همای بلند آسمان تیمی‌متخصص، متشکل از افراد حرفه ای و مجرب در کار را تشکیل داده است. مطمئن باشد از همان ابتدای تماس تا لحظه دریافت بار در کنار شما خواهند بود.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید