میزان بار مجاز در قطر کارگو چقدر است؟  

قطر کارگو

قطر کارگو یکی از برترین و بهترین ایرلاین‌ها در سراسر دنیا به حساب می‌آید. شرکت هواپیمایی قطر بالغ بر 200 ناوگان برای ارسال به نقاط مختلف دنیا دارد. یکی از سوالاتی که در پیرامون کارگو قطر ارائه می‌شود، میزان بار قابل حمل در آن‌ها می‌باشد.

به همین دلیل در این بخش می‌خواهیم اطلاعات مورد نیار درباره میزان بار مجاز در این شرکت هواپیمایی را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

قوانین بار در قطر کارگو

برای تنظیم و تصویب قوانین بار در شرکت هواپیمایی قطر کلاس‌های پرواز، مبدا و مقصد تاثیرگذار هستند. در واقع بر اساس آن‌ها این قوانین تشکیل می‌گردند. البته قوانین بار دربرخی از مسیرهای خاص متفاوت است. اما به طور کلی به شرح زیر می‌باشد:

 • فرست کلاس: در این نوع پرواز میزان بار مجاز برای هر مسافر چیزی در حدود 50 کیلوگرم در نظر گرفته شده است. همچنین ابعاد هر بار نیز نباید بیشتر از 300 سانتی متر باشد.
 • بیزنس کلاس: مسافران بیزنس کلاس در پرواز شرکت هواپیمایی قطر مجاز به حمل تنها 40 کیلوگرم می‌باشد. همچنین در نظر داشته باشید که ابعاد آن نباید فراتز از 300 سانتی متر باشد.
 • آکانومی: افرادی که می‌خواهند از این نوع پرواز استفاده کنند، مجاز به حمل بار تا 30 کیلوگرم با حداکثیر ابعاد 300 سانتی متر می‌باشند.

قوانین بار در کارگو قطر

قوانین بار برای مسیرهای خاص در هواپیمایی قطر

همانطور که اشاره کردیم، قوانین حمل بار برای برخی از مسیرهای هواپیمایی خاص تغییر می‌کند. از جمله این مسیرها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مسیرپروازی به/از برزیل: مسافران هر سه کلاس فوق تنها می‌توانند 2 قطعه بار در ابعاد حداکثر 158 سانتی متر با وزن کمتر از 32 کیلو گرم را همراه خود حمل کنند.
 • مسیر پروازی آرژانتین برزیل: در این پرواز نیز در فرست کلاس و بیزنس کلاس مجاز به حمل دو قطعه بار در حداکثر ابعاد مجاز 158 سانتی متر و حداکثر وزن 32 کیلوگرم می‌باشند. همچنین در کلاس آکانومی وزن قابل حمل به 23 کیلوگرم می‌رسد.
 • پروازهای آرژانتین برزیل و ایالات متحده : در این پروازها نیز مانند پرواز قبلی میزان بارهای قابل حمل تنها دو عدد در ابعاد 158 و وزن 32 کیلوگرم برای پروزاهای فرست کلاس و بیزنش کلاس می‌باشد. همچنین برای بارآکانومی این مقدار نیز 23 کیلو گرم است.
 • پرواز دوحه کازلانکا: در این پروازها میزان بار قابل حمل در فرست کلاس و بیزنس کلاس برای با 60 کیلوگرم و حداکثر ابعاد 300 سانتی متر است و در پرواز آکانومی برابر با 45 کیلوگرم می‌باشد.
 • پرواز از آفریقا: این پرواز نیز همانند پرواز قبلی، میزان بار مجاز در پروازهای فرست کلاس و بیزنس کلاس در حدود 60 کیلوگرم و ابعاد کمتر از 300 سانتی متر است. در پرواز آکانومی نیز تنها می‌توان 45 کیلوگرم حمل کرد.

اطلاعات بیشتر : نماینده بار قطر

وزن مجاز برای بار همراه در هواپیمای قطر ایرویز

در اکثر پروازها مسافران می‌توانند علاوه بر باری که به قسمت پذیرش فرودگاه تحویل می‌دهند، مقداری از آن را به داخل ببرند. در هواپیمایی قطر ایرویز برای دو پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس مقدار بار قابل حمل همراه برابر است با حداکثر دو قطعه چمدان یا ساک که مجموع وزن آن‌ها نباید از 15 کیلوگرم فراتر رود. این مقدار در پرواز آکانومی به یک قطعه با حداکثر وزن 7 کیلوگرم کاهش می‌یابد.

محدودیت‌های حمل بار در قطر کارگو

در هواپیمایی‌های قطر محدودیتی در حمل مایعات به درون کابین وجود دارد. چنانچه اگر قصد دارید تا آب، نوشیدنی یا حتی خمیردندان را به درون کابین ببرید، باید اولا آن‌ها را در ظرف‌های 100 میلی لیتری قرار دهید. ثانیا در کیسه شفاف پلاستیکی به منظور راحتی کار در بخش امنیت قرار داده شوند.

محدودیت حمل مایعات در هواپیمایی قطر ایرویز

حمل اضافه بار مسافری با کارگو قطر

برخی از مسافران قطر ایرویز بارهایی بیشتر از مقدار مجاز همراه خود دارند. دو روش برای حمل آن پیش روست.

 • روش اول: آن‌ها می‌توانند با پرداخت مقداری هزینه آن‌ها را همراه خود ببرند. جریمه حمل اضافه بار نیز هم در دفاتر فروش بلیط و هم در سایت هواپیمایی قطر امکان پذیر است البته امکان پرداخت آن در فرودگاه نیز وجود دارد.میزان هزینه نیز به مبدا، مقصد و مسیر پرواز بستگی دارد. شما می‌توانید با توجه مبدا و مقصد، در سایت هواپیمایی قطر از مقدار هر کیلو اضافه بار مطلع گردید.
 • روش دوم: در این روش شما می‌توانید با مراجعه به یکی از دفاتر ارسال کارگو در فرودگاه اقدام به حمل آن‌ها کنید. در این بارهای شما به عنوان بار تجاری ارسال شده و هزینه آن تقریبا نصف جریمه حمل اضافه بار محاسبه می‌گردد. مزیت دیگر این روش این است که بارها با امنیت بیشتری ارسال می‌گردند. همای بلند آسمان اضافه بارهای مسافری شما را می‌تواند از طریق خدمات کارگو قطر ارسال کند. همچنین برای حمل اضافه بارهای شما به صورت فریت بار مسافری در همای بلند آسمان، محدودیتی در وزن و حجم وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قوانین حمل اضافه بار مسافری با هواپیمایی قطر

قوانین حمل بار در هواپیمایی قطر به شرح زیر می‌باشد:

 • حمل اضافه بار مسافری در تمام پروازها به کیلوگرم محاسبه می‌شود. تنها در ایلات متحده به صورت تعداد در نظر گرفته می‌شود.
 • مقدار مجاز قابل حمل اضافه بار مسافری در همه پروازها برابر با 100 کیلوگرم و حداکثر تعداد 5 چمدان یا بار می‌باشد.
 • میزان مجاز هر قطعه چمدان در حمل اضافه بار حدکثر 32 کیلوگرم و حراکثر اندازه 158 سانتی متر می‌باشد. چنانچه اگر وزن بار بیشتر از این مقدار باشد باید آن‌ها را به چند قسمت تقسیم کنید تا از این مقدار فراتر نرود.
 • حداکثر زمان پرداخت جریمه اضافه بار تا 3 ساعت بعد از رزرو بلیط می‌باشد.

همای بلند آسمان خدمات حمل اضافه بار یا فریت بار مسافری، ارسال کالای تجاری و حمل هوایی بار کارگو را با بهترین کیفیت کمترین قیمت خدمت شما ارائه می کند.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید