نحوه ارسال بار با هواپیما در همای بلند آسمان

ارسال بار با هواپیما

ارسال بار با هواپیما یا حمل هوایی بار یکی از مهم ترین روش‌های حمل بار به شمار می‌آید که تاثیر بزرگی بر کسب و کارها و شرایط اقتصادی آن‌ها داشته است.

شرکت همای بلند آسمان با چند دهه تجربه یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فریت بار و کارگو در فرودگاه امام خمینی به شمار می‌آید. این شرکت‌ها بار شما را بسته بندی کرده و از مبدا به هر نقطه ای که بخواهید ارسال می‌کند. ارسال بار با هواپیماهای داخلی و خارجی از ویژگی‌های بازر ماست که می‌توانید هر یک از آن‌ها را به عنوان هواپیمای حمل بار انتخاب کنید.

کالاها و محصولات مجاز در حمل هوایی

به طور کلی در ارسال بار با هواپیما، محموله‌ها به شش دسته زیر تقسیم می‌شوند.

1.    بارهای معمولی

در ارسال بارهای معمولی هیچ گونه محدودیت یا معذوریتی وجود ندارد. قوانین و مقررات خاصی برای آن‌ها تعریف نشده است و حمل آن‌ها هیچگونه خطری برای شخص یا هواپیماها ندارد. از جمله آن‌ها می‌توانیم به ابزارآلات، لوازم ساختمانی مانند کاسی سرامیک، لوازم چوبی، صنایع دستی، فرش و لوازم برقی اشاره کرد.

2.    بارهای فاسد شدنی

بارهای فاسد شدنی به محمولاتی اطلاق می‌گردد که اگر شرایط و قوانین لازم در حمل آن‌ها رعایت نگردد فاسد و خراب می‌شوند. به همین منظور در انبار برخی از هواپیماها شرایط مناسبی برای حمل آن‌ها تعبیه می‌گردد. از جمله آن‌ها می‌توان به میوه و تره بارها، محصولات کشاورزی و لبنی اشاره کرد.

3.    بارهای حجیم و سبک

بارها و محموله‌هایی مانند پنبه که حجم بسته‌ها در آن از وزن بیشتر است. برای تشخیص این نوع بار‌ها حجم بدست آمده را بر عدد 6000 تقسیم می‌کنیم. سپس بعد از مقایسه عدد بدست آمده با وزن واقعی، عدد بزرگتر به عنوان وزن حجمی‌در نظر گرفته می‌شود.

4.    بارهای خطرناک

بارها و محموله‌های خطرناک به بارهایی گفته می‌شود که برای حمل آن‌ها به شرایط و بسته بندی‌های خاصی نیاز داریم. همچنین عدم توجه به نکات و مقررات در ارسال آن‌ها، هر گونه آسیب یا خسارت‌های مالی و جانی را به همراه خواهد داشت. این مواد در 9 دسته تقسیم بندی شده اند. شما با مراجعه به صفحه حمل کالای خطرناک می‌توانید از آن‌ها مطلع گردید.

5.    حمل اجساد

یکی از محموله‌های دیگر در ارسال بار با هواپیما، حمل هوایی متوفی یا جسد می‌باشد. حمل اجساد توسط شرکت همای بلند آسمان از طریق هواپیماهای داخلی و خارجی انجام می‌گیرد. اگر به اطلاعات بیشتر برای حمل آن احتیاج دارید، می‌توانید به صفحه حمل هوایی متوفی مراجعه کنید.

6.    حمل حیوانات زنده

حیوانات زنده نیز نمونه دیگری از محموله‌هایی است که از طریق هواپیما توسط شرکت همای بلند آسمان انجام می‌گیرد. حمل هوایی حیوان زنده تحت شرایط و نظارت خاصی انجام می‌گیرد تا در طول سفر صدمه یا آسیبی متوجه آن‌ها نگردد.

نحوه ارسال بار با هواپیما

معایب و مزایای استفاده از حمل هوایی برای ارسال بارها

استفاده از روش حمل هوایی برای ارسال بارها علاوه بر مزیت‌ها، معایبی نیز دارد. از جمله مزایای آن می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • برای ارسال برخی از محموله‌ها سرعت از اهمیت بالایی برخوردار است. به گونه ای که قبل ازپیدایش و استفاده از روش ارسال بار با هواپیما، برای حمل بارها مشکل و چالش‌های بزرگی وجود داشت. در حالیکه بعد از پیدایش خط هوایی مسیر‌های چند ماهه به چند ساعت کاهش پیدا کنند..
  • امینت مزیت دیگر حمل هوایی محاسبه می‌شود. در ارسال بار‌های هوایی آسیب و صدمه کمی‌به بارها وارد می‌شود.

شاید تنها عیب حمل و ارسال بار با هواپیما، هزینه نسبتا بالای آن باشد که برای برخی از افراد قابل پرداخت نیست.

مراحل ارسال بار با هواپیما در شرکت همای بلند آسمان

اکثر مسافران و مهاجرانی که قصد سفرهای خارجی دارند، علاوه بر وسایل شخصی خود مقدار زیادی نیز اضافه بار مسافری داشته یا عده دیگر تصمیم به ارسال بارهای تجاری دارند. در شرکت همای بلند آسمان روال کار به صورت زیر می‌باشد:

حمل بار ازمبدا

برای برخی از مسافران، حمل بار تا فرودگاه امام خمینی ( ره) برای آن‌ها امکان پذیر نیست. به همین دلیل شرکت همای بلند آسمان خدمات حمل بار از مبدا را برای آن‌ها فراهم کرده است. آن‌ها می‌توانند با تماس با شرکت درخواست خود را ثبت کنند. حمل بار توسط راننده‌های باتجربه و خودروهای با کیفیت انجام می‌گیرد.

بسته بندی تخصصی

پس از ثبت درخواست مشتری برای ارسال بار با هواپیما، تیمی‌از طرف همای بلند آسمان به همراه متریال و لوازم با کیفیت مامور به بسته بندی محصولات می‌گردد. اغلب این محصولات درون کارتن‌های حمل بار مخصوص قرار گرفته و سپس برای امنیت بیشتر بروی پالت‌های پلاستیکی فیکس می‌گردند.

انجام تشریفات گمرکی

پس از ارسال بار به فرودگاه امام خمینی فرد یا نماینده قانونی او اقدام به انجام تشریفات گمرکی می‌کند. در این مرحله مدارک و اسناد مورد نیاز باید از قبل تهیه و آماده گردد تا روند ارسال بار با سرعت انجام شود. پس از انجام تشریفات گمرکی، بارنامه صادر می‌گردد.

تسویه حساب نهایی و ارسال

پس از انجام این مراحل مسافر باید مطابق با وزن و هزینه ای که در بارنامه ثبت گشته است، مبلغ مربوطه را پرداخت کند.

شما می‌توانید برای استفاده از خدمات همای بلند آسمان با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید