نحوه ارسال پست خارج از کشور چگونه انجام می‌شود؟

پست خارج از کشور

آیا پست خارج از کشور توسط شرکت پست ملی انجام می‌شود؟

نحوه ارسال پست‌های بین اللملی چگونه است؟

سال‌های زیادی است که دیگر نیازی به مراجعه به پست برای ارسال بسته‌های بین المللی نیست. شما اکنون می‌توانید برای ارسال آن‌ها به شرکت‌های خصوصی نظیر همای بلند آسمان مراجعه کنید. در این مقاله قصد داریم نحوه و شرایط ارسال توسط این شرکت را شرح داریم.

شرایط پست خارج از کشور چیست؟

قبل از اینکه تصمیم به استفاده از خدمات پست خارج کشور در این شرکت بگیرید، به این نکته توجه داشته باشید که در هر کشوری صادارت و واردات برخی از کالاها غیر مجاز و ممنوع می‌باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌گردد که اطلاعات لازم را درباره آن‌ها بدست آورید. همچنین در ارسال پست به کشورهای دیگر توجه به حجم کالا از اهمیت زیادی برخوردار است.

در نظر داشته باشید که برای ارسال کالاهای تجاری ملزم به استفاده از کارت‌های بازرگانی می‌باشید. لطفا قبل از مراجعه اقدام به دریافت آن‌ها کنید.

مدت زمان ارسال مرسوله‌های پستی چقدر است؟

مدت زمان ارسال بار به خارج کشور، منوط به مسیر ارسال و حجم کالاها می‌باشد. در شرکت همای بلند آسمان بارها و بسته‌ها در کمترین زمان ممکن به خارج از کشور ارسال می‌شوند.

هزینه ارسال پست به خارج از کشور چقدر است؟

ارسال بارها به خارج از کشور به صورت ویژه انجام می‌گیرد. در هر ارسالی تمام نکات مورد بررسی قرار گرفته و سپس برآورد هزینه انجام می‌شود. در شرکت همای بلند آسمان نیز محاسبه هزینه با توجه به وزن، حجم و شرایط ارسال انجام می‌گیرد. از طرفی دیگر برخی از کالاها در گروه محموله‌های گرانبها قرار گرفته که شرایط ارسال بار برای آن متفاوت است و نحوه محاسبه هزینه آن جدا از هزینه‌های دیگر می‌باشد.

وزن حجمی‌ و وزن جرمی‌برای محاسبه هزینه پست خارج از کشور

در هنگام ارسال بار به خارج از کشور دو معیار وزن حجمی‌و وزن جرمی‌در محاسبه هزینه نقش دارند. منظور از وزن جرمی، مقداری است که توسط ترازو محاسبه گشته و بدست می‌آید. اما برای محاسبه وزن حجمی‌باید مطابق دستور زیر عمل کنید.

6000 / ارتفاع × عرض × طول

درنهایت دو مقدار فوق با یکدیگر مقایسه شده و مقداری که بیشتر است به عنوان وزن واقعی در برآورد هزینه لحاظ می‌گردد.

آماده سازی بسته های برای ارسال بار به خارج از کشور

مدارک مورد نیاز جهت ارسال بار به خارج از کشور

برای استفاده از پست خارج از کشور، به همراه داشتن برخی از مدارک ضروری می‌باشد. اگر می‌خواهید از خدمات حمل بارهای تجاری و کارگو استفاده کنید، می‌توانید با در دست داشتن مدارک زیر به همای بلند آسمان مراجعه کنید.

  • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
  • اصل گذرنامه
  • اصل مدارک مربوط به شرکت بازرگانی

به خاطر داشته باشید که آماده سازی مدارک باعث تسریع در روند سرعت انتقال بار می‌گردد.

انواع روش‌های ارسال بسته به خارج از کشور

هر یک از مراجعه کنندگان بسته به نیاز و شغل خود قصد ارسال بار را دارند. برخی از آن‌ها صاحبان و تولید کنندگان یک شرکت هستند یا عده ای دیگر تاجر بوده و به قصد تجارت به همای بلند آسمان مراجعه می‌کنند. در این شرکت علاوه بر ارسال بارهای تجاری، حمل فریت بار مسافری نیز صورت می‌گیرد. در ادامه به برخی از کالاها و محصولاتی که از طریق پست خارج از کشور ارسال می‌شوند، اشاره می‌کنیم.

·       ارسال نمونه کالا

برخی از تولیدکنندگان به منظور ارسال نمونه محصولات خود به همای بلند آسمان مراجعه می‌کنند. آن‌ها قصد دارند تا محصولی که توسط آن‌ها تولید شده است را برای نمونه به کشور دیگر ارسال کنند. در این نوع ارسال با توجه به حجم و وزن بار، نوع و شرایط حمل تعرفه هزینه ارسال پست به خارج از کشور تعیین می‌گردد.

·       ارسال صنایع دستی

برخی دیگر از افراد به منظور ارسال صنایع دستی و محصولات گرانبها به شرکت مراجعه می‌کنند. ارسال این نوع از کالاها تحت شرایط ویژه انجام شده و با هواپیماهای مخصوص ارسال می‌گردد.

·       ارسال زعفران

ارسال زعفران یکی دیگر از کالاهای صادراتی به سایر کشورها می‌باشد. شما می‌توانید برای ارسال آن با در دست داشتن مدارکی چون اصل شناسنامه و کارت ملی، گذرنامه و مدارک مربوط به کارت بازرگانی، پروانه تولید و روزنامه تاسیس شرکت به شرکت‌های حمل بار مراجعه کنید.

کالاهای ممنوعه در پست خارج از کشور

دستگاه‌های نظارتی واردات و صادارات برخی از کالاها را به طور کلی ممنوع کرده است و در صورت مشاهده مطابق قوانین با آن‌ها برخورد خواهد کرد. به همین دلیل همیشه توصیه می‌شود که قبل از استفاده از پست خارج از کشور از شرایط و قوانین حمل بارها مطلع گردید. از جمله کالاهای ممنوعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سلاح‌های گرم و سرد، مواد منفجره، مشروبات الکلی، مواد مخدر وروانگردان‌ها، وسایل قمار، خروج و ورود برخی از عتیقه جات‌ها جزء کالاهای ممنوعه می‌باشد.

همچنین در برخی از کشورهای نیز کالاهایی که در ایران هیچگونه ممنوعیتی ندارند، غیر مجاز بوده و حمل آن‌ها می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری را برایتان به وجود آورد.

قابل به ذکر است نحوه ارسال برخی از محموله های ویژه، با دیگر بارها متفاوت بوده و برای حمل آن ها شرایط بسته بندی و تشریفات گمرکی خاصی انجام می‌گردد.

همای بلند آسمان آماده یکی از شرکت‌های نمونه به عنوان پست خارج از کشور می‌باشد. این شرکت قادر به ارسال بارهای تجاری و شخصی می‌باشد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاوران ما در ارتباط باشید.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید