هزینه اضافه بار از فرودگاه امام خمینی چقدر است؟

هزینه اضافه بار از فرودگاه امام خمینی

مسافرین عزیزی که عازم سفر به خارج هستند می‌توانند هزینه اضافه بار از فرودگاه امام خمینی (ره) را از روی بلیط مشاهده کنند. حمل و هزینه اضافه بار یکی از دغدغه مسافران به شمار می‌آید. فرض کنید که بعد از بستن چمدان‌ها و آماده کردن بسته‌ها نگاهی به بلیط انداخته و متوجه هزینه سنگین برای حمل آن‌ها می‌گردید. البته این امکان وجود دارد که در قسمت baggage weight مقدار نوشته نشده باشد. امکان دارد که برای رفع کنجکاوی با آژانس هوایی مورد نظر تماس بگیرید. به احتمال زیاد بعد از شنیدن آن شوکه می‌شوید. حالا باید چکار کنید؟ چگونه این مشکل را رفع کنید؟

نگران نباشید!! همای بلند آسمان پیشنهاد ویژه‌ای برای حمل اضافه بار در نظر گرفته و به شما ارائه می‌کند. همچنین در این قسمت به  حمل اضافه بار مسافری با کمترین قیمت و هزینه آن در فرودگاه امام می‌پردازد.

منظور از اضافه بار در پروازهای هوایی چیست؟

در پروازهای داخلی و خارجی مقدار معینی برای حمل بارها در نظر گرفته شده است. هنگامی‌که وزن بارهای شما از مقدار تعیین شده بیشتر می‌شود، به اصطلاح به شما اضافه بار تعلق گرفته است. هزینه حمل اضافه بار در فرودگاه امام خمینی با توجه به ایرلاین‌ها متفاوت است. هر شرکت هواپیمایی مقداری بار به عنوان بار دستی و بار اصلی در نظر گرفته است که در هر کلاس پرواز فرق می‌کند.

مقایسه بار دستی و بار اصلی

بار دستی به باری گفته می‌شود که مسافر می‌تواند همراه خود در هواپیما حمل کند. این مقدار در پروازهای خارجی برابر با 7 کیلوگرم و در پروازهای ترکی برابر با 8 کیلوگرم می‌باشد. اما در پروازهای داخلی با توجه به نوع کلاس‌ها متفاوت می‌باشد. مثلا در کلاس پرواز آکانومی، بار دستی برابر است با 5 کیلوگرم و در کلاس بیزنس برابر با 7 کیلوگرم می‌باشد.

نکته: مقداری که در فرودگاه امام خمینی به عنوان وزن اصلی یا وزن دستی اعلام می‌گردد، در محاسبه ملاک قرار داده می‌شود. همچنین برای محاسبه آن هیچ گونه دخل یا تصرفی وجود ندارد و هیچکس قادر به تغییر آن‌ها نیست. در صورت مشاهده هر گونه تخلف مطابق با سازمان گمرکی ایران با آن برخورد خواهد شد.

بار دستی در محاسبه هزینه حمل اضافه بار در فرودگاه امام خمینی لحاظ نمی شود

هزینه اضافه بار در فرودگاه امام خمینی

در اغلب فرودگاه‌ها با توجه به مقررات و قوانینی که در آن کشور وجود دارد، تعرفه‌های حمل هزینه اضافه بار متفاوت می‌باشد. در فرودگاه امام نیز با توجه به ایرلاین‌ها یا شرکت‌های هواپیمایی متفاوت می‌باشد. اما به طور کلی به ازای هر کیلوگرم اضافه بار، 1 درصد بلیط در همان پرواز محاسبه می‌گردد. همانطور که گفتیم مقدار حمل اضافه بار در پرواز‌های مختلف، محدود و متغیر است. در پروزهای داخلی مقدار بار مجاز و قابل حمل در کلاس آکانومی‌برابر با 25 کیلوگرم و در پروازهای بیزنس کلاس یا بالاتر این مقدار بین 40 تا 50 کیلوگرم می‌باشد.

نکته: حداکثر مقدار وزن مجاز برای هر بسته 32 کیلوگرم می‌باشد. در واقع این عبارت به این معنی است که اگر شما بسته‌ای به وزن 40 کیلوگرم داشتید، در ابتدا باید این بسته را بازکرده و محتویان آن را به دو بسته مجزا منتقل کنید. به خاطر داشته باشید که طول بسته‌ها از 158 سانتی متر بیشتر نگردد.

چه عواملی در هزینه اضافه بار از فرودگاه امام تاثیرگذارند؟

برای محاسبه هزینه اضافه بار در فرودگاه امام خمینی، معیارهای زیادی مورد بررسی و محاسبه قرار می‌گیرند. از جمله آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنید:

  • قیمت بلیط
  • طول پرواز
  • مقصد
  • کلاس پرواز
  • وزن و ابعاد بار یا بسته
  • تعداد بسته‌ها

عوامل بالا نمونه‌های تاثیرگذار بر هزینه هستند. قیمت بلیط با توجه نوع پرواز و مقصد متفاوت می‌باشد. همانطور که می‌دانید کلاس‌های پرواز به چند دسته تقسیم می‌شوند و هزینه هر یک از آنان متفاوت می‌باشد. همچنین مقدار بار قابل حمل در آن‌ها نیز برای برخی از افراد مهم است. دو مورد وزن و ابعاد از عوامل تاثیرگذار دیگر هستند. در استفاده از کلاس‌های پرواز برای حمل اضافه بار، باید از قبل با آن‌ها آشنا باشید. زیرا مقدار بارهای قابل محدود و متفاوت می‌باشد. همچنین ابعاد بسته‌ها نباید از یک مقدار معین تجاوز کند.

عوامل تاثیرگذار در هزینه حمل اضافه بار در فرودگاه امام خمینی

بهترین راه حل برای کاهش هزینه اضافه بار در فرودگاه امام خمینی

هزینه اضافه بار در فرودگاه امام خمینی، برای اغلب افراد سنگین یا غیر قابل پرداخت است. از طرفی برخی از بارهای مسافرین از مقدار اصلی بیشتر است که در این صورت امکان ارسال آن‌ها حتی از طریق اضافه بار نیز وجود ندارد. وچود چنین چالش‌هایی در حمل و هزینه می‌تواند حس و طعم شیرین سفر را به کام مسافرین تلخ کند. به همین دلیل شرکت‌های حمل بارهای مسافری و تجاری، راه حلی را برای این مشکل تعبیه کرده اند. روشی که نه در آن محدودیت وزن و اندازه وجود دارد و نه هزینه گزاف برای حمل اضافه بارها.

همای بلند آسمان آماده ارسال فریت بار مسافری

سال‌های زیادی است که شرکت همای بلند آسمان در کنار مسافرین قرار دارد و اضافه بارهای آن‌ها را از طریق خدمات فریت بار مسافری به کشورهای دیگر ارسال می‌کند. در حمل فریت بار مسافری خدمات زیر به شما ارائه می‌شود:

  • بسته بندی مناسب
  • هزینه پایین
  • ایمنی و سلامت کالا

همای بلند آسمان به منظور افزایش ایمنی و جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی خدمات بسته بندی کالا را به بهترین نحو انجام می‌دهد. همچنین خبر خوشی که برای مسافریت عزیز وجود دارد، هزینه پایین آن است که نظر هر مخاطبی را به خود جلب می‌کند. مقدار تعیین شده برای آن‌ها تقریبا نصف هزینه حمل اضافه بار محاسبه می‌گردد.  این شرکت در تمام مراحل حمل، بسته بندی و ارسال بارها در کنار شما خواهد بود. همچنین مقدمات لازم را برای ارسال آن‌ها فراهم می‌کند .

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید