هزینه اضافه بار هواپیمایی ایران ایر

هزینه اضافه بار در هواپیمایی ایران ایر

هزینه اضافه بار هواپیمایی ایران ایر یکی از دغدغه‌های کسانی است که از این شرکت هواپیمایی برای سفر استفاده می‌کنند.

یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی، شرکت ایران به شمار می‌آید. این شرکت در سال 1321 تاسیس گشته و نمادی از تاریخ تخت جمشید و یک جوان ایرانی که به پرنده همای معروف است بر روی آن نقش بسته است.

همیشه اطلاع از هزینه حمل اضافه بار، بخشی از سفر به شمار می‌آید. یکی از مهم ترین اقدامات قبل از سفر، تحقیق درباره نرخ حمل اضافه بار و برنامه ریزی بر اساس آن است.

در شرکت ایزی فریت نیز حمل اضافه بار توسط شرکت‌های هواپیمایی مختلف نظیر ایران ایر انجام می‌گیرد. این شرکت به منظور کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت و کیفیت، اضافه بارها را توسط هواپیماهای مسافری یا تجاری ارسال می‌کند. در ادامه به طور مفصل به هزینه اضافه بار هواپیمایی ایران ایر و عوامل تاثیر گذار بر آن می‌پردازیم.

هزینه حمل اضافه بار در هواپیمایی ایران ایر

در اغلب شرکت‌های هواپیمایی مقدار هزینه اضافه بار برابر با 1 درصد از هزینه بلیط به ازای هر کیلوگرم بار در نظر گرفته می‌شود. در شرکت ایران ایر نیز بدین گونه است. البته موضوعی که در حمل آن‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، وزن بار در کلاس‌های پروازی است. همانطور که می‌دانید هنگامی‌که اندازه بارها از مقدار معین فراتر رود، شما ملزم به پرداخت هزینه خواهید شد. بنابراین قبل از اطلاع از هزینه بار، بهتر است که از مقدار بار مجاز مطلع گردید.

نرخ مصوب حمل اضافه بار در هواپیمایی ایران ایر

مطالب مرتبط: هزینه اضافه بار در فرودگاه امام خمینی

قیمت اضافه بار هواپیمایی ایران ایر در کلاس‌های پروازی

کلاس‌های پروازی به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

  • کلاس آکانومی
  • کلا بیزنس
  • کلاس فرست

در کلاس‌های آکانومی‌هر مسافر می‌تواند حداکثر 20 کیلوگرم بار را همراه خود داشته باشد و بیشتر از این مقدار اضافه بار تلقی گشته و مجبور به پرداخت هزینه خواهید شد. ( البته این مقدار در کلاس آکانومی‌نرخY  برابر با 25 کیلوگرم خواهد بود.) در کلاس‌های بیزنس و فرست این مقدار به 30 کیلوگرم افزایش است. البته قابل به ذکر است، شما می‌توانید مقدار 5 کیلوگرم در آکانومی‌و 7 کیلوگرم را به عنوان بار دستی به داخل کابین حمل کنید.

تعرفه حمل اضافه بار در پروازهای خارجی به ازای هر نوزاد یا کودک چگونه است؟

در شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر مقدار بار مجاز برای هر نوزاد را برابر با 10 کیلوگرم در نظر گرفته شده است. گاهی اوقات برای برخی از کودکان از کالسکه‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از کالسکه تنها تا درب گیت مجاز می‌باشد و بعد از آن باید به مسئولین پذیرش تحویل داده شده و سپس در فرودگاه مقصد دوباره به شما بازگردانده می‌شود. نکته ای که در حمل آن‌ها وجود دارد، این است که تنها کالسکه‌هایی که قابلیت تاشو دارند، می‌توانند ارسال شوند.

عوامل تاثیرگذار در هزینه اضافه بار هواپیمایی

با توجه به تغییرات ارزی و به دنبال آن تغییرات نرخ حمل اضافه بارها، هزینه‌ها ثابت نیستند. اما در اغلب شرکت‌های هواپیمایی روش مناسبی را برای محاسبه قیمت حمل آن‌ها ارائه می‌کنند. این شرکت‌ها با جمع آوری و محاسبه یک سری عوامل به فرمول ثابتی برای اضافه بارها رسیده اند. شما می‌توانید با اندکی تغییر در آن‌ها تا حدی از مقدار هزینه کم کنید.

  • وزن و حجم بارها: به طور کلی برای ارسال هر نوعی باری، وزن و حجم از مهم ترین معیارهای آن‌ها به شمار می‌آیند. هر چقدر که این دو پایین تر بوده، هزیمه حمل نیز کاهش می‌یابد. هزینه اضافه بار هواپیمایی ایران ایر در پروازهای خارجی و داخلی نیز متفاوت است.
  • مسیر: همانطور که می‌دانید هزینه بلیط مسافران به مقصدهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. همچنین می‌دانید که هزینه حمل اضافه بار با مقدار هزینه بلیط رابطه مستقیم دارد. بنابراین هرچقدر مسیر طولانی تر باشد، هزینه حمل نیز بیشتر می‌شود.
  • کلاس‌های پرواز: اغلب شرکت‌های هواپیمایی سه نوع از کلاس‌های پروازی را به مسافران خود ارائه می‌دهند. خدمات و امکاناتی که در این نوع از هواپیماها ارائه می‌شود، با یکدیگر متفاوت است. همچنین به ازای ارائه آن‌ها، هزینه بلیط نیز متفاوت خواهد بود.

عوامل تاثیرگذار در هزینه اضافه بار هواپیمایی ایران ایر

  • نرخ ارز: متاسفانه با روند تغییرات پی در پی نرخ ارز، امکان تغییر در هزینه حمل بار نیز وجود دارد. بنابراین همیشه قبل از سفر از مقدار هزینه بلیط مطلع گردید.
  • برخی از مقررات: در هر کشوری برای حمل بار یک سری مقررات و دستورالعمل‌ها برنامه ریزی شده است. از طرفی اغلب شرکت‌ها نیز یک سری قوانین منحصر به فرد دارند که برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید به سایت شرکت سر بزنید.

قیمت اضافه بار هواپیمایی ایران ایر در همای بلند آسمان

شرکت همای بلند آسمان در غرفه خود در فرودگاه امام خمینی به صورت 24 ساعته، آماده ارسال بارها و کالاهای شما هستند. شما می‌توانید قبل از پرواز با مراجعه به آن‌ها با در دست داشتن مدارک لازم اقدام به ارسال آن‌ها کنید. نکته قابل توجه این است که هزینه حمل اضافه بار در شرکت‌هایی نظیر همای بلند آسمان بسیار کمتر از مقدار اصلی خواهد شد. همچنین از آنجاییکه همای بلند آسمان در زمینه‌های فریت کالای تجاری و شخصی تخصص دارد و در این پیرامون فعالیت می‌کند بارهای شما را با بهترین خدمات و امکانات به مقصد مورد نظر ارسال می‌کند.

شما می‌توانید  نظرات و سوالات خود را از طریق شماره‌های زیر با با کارشناسان ما در میان بگذارید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. قابل به ذکر است در همای بلند آسمان علاوه بر خدمات حمل اضافه بار مسافری، حمل حیوان زنده و خدمات ارزنده دیگر ارائه می‌گردد.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید