هزینه اضافه بار هواپیمایی ماهان

هزینه اضافه بار هواپیمایی ماهان

درباره هزینه اضافه بار هواپیمایی ماهان چه می‌دانید؟

آیا تابحال با هواپیمایی ماهان سفری داشته اید؟

در نوشته قبلی به هزینه اضافه بار هواپیمایی ایران ایر پرداختیم و هر آنچه را که درباره آن باید بدانید را خدمتتان ارائه کردیم. در این مقاله قصد داریم تا درباره قیمت اضافه بار در شرکت هواپیمایی ماهان صبحت کرده و بهترین روش‌های حمل بار برای کاهش هزینه اضافه بار را خدمتتان ارائه ‌کنیم.

محاسبه هزینه اضافه بار هواپیمایی ماهان

این شرکت یکی از معروف ترین شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به شمار می‌رود که اغلب افراد و شرکت‌های حمل بار ترجیح می‌دهند از آن استفاده کنند. هواپیمایی ماهان علاوه بر فعالیت در خدمات مسافری، حمل بارهای تجاری را نیز بر عهده دارد. شرکت‌های زیادی در زمینه حمل بار با او فعالیت می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به همای بلند آسمان اشاره کنیم. یکی از مهم ترین نکات در هزینه اضافه بار هواپیمایی ماهان، نوع شرکتی که تقاضای ارسال بار را انجام می‌دهد. درواقع اضافه بارهای شما به طور شخصی و از طرف آژانس هواپیمایی ارسال می‌گردد یا اینکه شرکت‌های مخصوص حمل بار این کار را انجام می‌دهند. بنابراین مقدار هزینه اضافه بار در هریک متفاوت خواهد بود.

تعرفه حمل اضافه بار در هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان نیز مانند سایر شرکت‌های هواپیمایی از قانون کلی که برای حمل اضافه بارها در نظر

گرفته شده است، استفاده می‌کند. بنابراین هزینه اضافه بار برابر با 1 درصد از هزینه بلیط محاسبه می‌گردد.

نکته 1: درنظر داشته باشید که در برخی از شرکت‌های هواپیمایی مقدار هزینه متفاوت می‌باشد. اما به طور رایج این دستور برای اغلب آن‌ها اجرا می‌گردد.

نکته 2: این مقدار زمانی که مسافر به طور شخصی اقدام به حمل آن‌ها کند، صحیح می‌باشد و اگر از روش‌های دیگر استفاده کند، متفاوت خواهد بود.

عوامل تاثیر گذار در قیمت هر کیلو اضافه بار در هواپیمایی ماهان

اگر هم اکنون به دنبال پیدا کردن نرخ هر کیلو اضافه بار در هواپیمایی ماهان هستید، پس به شدت توصیه می‌کنیم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. زیرا در ادامه مباحث و نکاتی را خدمتتان بیان می‌کنیم که در استفاده از هر مسیر یا هر شرکت هواپیمایی کارایی داشته باشد.

برای آنکه بخواهید به طور دقیق مقدار تعرفه حمل اضافه بار را درک کنید، باید در ابتدا با هریک از عوامل تاثیرگذار بر هزینه آشنا شوید و آن‌ها را درک کنید. در ادامه به عوامل تاثیر گذار در هزینه اضافه بار هواپیمایی ماهان اشاره می‌کنیم.

  • وزن و حجم: از مهم ترین معیارها در هزینه حمل بار در هواپیمایی ماهان و سایر شرکت‌ها، وزن و حجم می‌باشند. در واقع این دو هستند که در بالا و پایین شدن هزینه تا حد قابل توجهی تاثیر دارند. مسافران تنها مجاز به حمل مقدار معینی از بارهای خود هستند که بیشتر از آن به عنوان اضافه بار تلقی می‌گردد. همچنین در حمل اضافه بار محدودیت وجود دارد و مسافران تنها می‌توانند مقدار مشخصی را که در قوانین شرکت ذکر شده است، حمل کنند.
  • مبدا و مقصد: هر چقدر که فاصله بیشتر باشد و برای رسیدن به مقصد زمان زیادی صرف شود، مقدار هزینه بلیط افزایش خواهد یافت که به دنبال آن هزینه اضافه بار نیز افزایش می‌یابد.
  • پروازهای داخلی و خارجی: پروازهای داخلی و خارجی نیز از عوامل تاثیرگذار دیگر هستند. با توجه به تغییرات ارزی و بالا و پایین شدن بلیط هواپیما، هزینه اضافه بار نیز متفاوت خواهد بود.
  • کلاس‌های پروازی: به طور کلی برای اغلب پروازها 3 کلاس پروازی تعریف شده است. برخی از شرکت‌ها مانند هواپیمایی ماهان دو نوع از آن را به مسافران خود ارائه می‌کنند. در هریک از کلاس‌های پروازی مقدار خدمات، امکانات، مقدار بار قابل حمل و از همه مهم تر هزینه بلیط آن متفاوت می‌باشد.
  • شرکت یا فرد ارسال کننده: در ابتدا به طور مختصر به این موضوع اشاره کردیم. چنانچه اگر مسافر تصمیم به ارسال اضافه بارهای خود داشته داشته باشد، می‌تواند به محل حمل بار مراجعه کرده و مقدار هزینه اضافه بار را بر طبق مقداری که در بلیط نوشته شده است، پرداخت کند. روش دیگر این است که به دفتر همای بلند آسمان که در فرودگاه امام خمینی به صورت 24 ساعته فعالیت می‌کند، مراجعه کند. او می‌تواند با ثبت درخواست، حمل اضافه بار مسافری را به آن‌ها واگذار کند. مقدار هزینه اضافه بار هواپیمایی ماهان در همای بلند آسمان بسیار کمتر از مقدار اصلی خواهد شد.

محاسبه هزینه اضافه بار هواپیمایی ماهان

نرخ اضافه بار هواپیمایی ماهان در کلاس‌های پروازی

همانطور که در مطالب فوق نیز به آن اشاره کردیم، در شرکت هواپیمایی ماهان دو نوع کلاس پروازی در پروازهای داخلی و خارجی ارائه می‌گردد. در هریک از کلاس‌های پروازی، مقدار اضافه بار متفاوت است.

نرخ اضافه بار هواپیمایی ماهان در پروازهای داخلی

به طور کلی مقدار بار قابل حمل در کلاس پرواز آکانومی‌ در پروازهای داخلی برابر با 20 کیلوگرم است. این مقدار در کلاس پروازی بیزنس برابر با 25 کیلوگرم می‌باشد. البته شما می‌توانید حداکثر تا 5 کیلوگرم را به داخل کابین هواپیما همراه خود داشته باشید. به خاطر داشته باشید که هرگاه اندازه بارهای شما از این مقدار بیشتر شود، شما ملزم به پرداخت هزینه اضافه بار خواهید شد.

نرخ اضافه بار هواپیمایی ماهان در پروازهای خارجی

در پروازهای خارجی هواپیمایی ماهان نیز بدین گونه است. در کلاس آکانومی‌شما می‌توانید تا 30 کیلوگرم بار را همراه خود داشته باشید. این مقدار در بیزنس کلاس که یک کلاس تجاری با امکانات بالا به حساب می‌آید، به 40 کیلوگرم افزایش می‌یابد. همچنین شما می‌توانید تا 7 کیلوگرم بار را همراه خود به داخل کابین وارد کنید.

شما می‌توانید برای ارسال اضافه بار، با مراجعه به دفتر همای بلند آسمان اقدام به ارسال آن‌ها کنید. پرسنل ما به صورت 24 ساعته آماده ارسال بارهای شما در کوتاه ترین زمان و کم ترین قیمت هستند. همچنین می‌توانید سوالات خود را در پیرامون حمل اضافه بار مسافری و هزینه حمل آن‌ها را از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ما در میان بگذارید.

021-55678498 021-51005153 09129348416

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید