هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر

هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر

آیا حجم بارهایتان بیشتر از مقدار مجاز شده است؟ آیا به دنبال منبع معتبری برای اطلاع از هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر هستید؟ هر آنچه را که در جستجوی آن هستید، همای بلند آسمان در این مقاله به آن پرداخته است.

همای بلند آسمان با سال ها تجربه و کادری مجرب در زمینه حمل فریت بار تجاری و مسافری به یکی از محبوب ترین شرکت‌ها تبدیل شده است. شرکت هواپیمایی قطر به دلیل خطوط و ناوگان هوایی قدرتمند، یکی از بهترین شرکت‌ها در خطوط هوایی به شمار می‌آید. قوانین و مقرراتی که این شرکت در زمینه حمل بار در نظر گرفته است، معمولا با سایر کشورها متفاوت است. یکی از مهم ترین خدمات شرکت همای بلند آسمان حمل اضافه بار مسافری است. در این مقاله در ابتدا به هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر می‌بپردازیم و سپس راه حلی مناسب و امنی را برای کاهش هزینه را خدمتتان ارائه می‌کنیم.

تعرفه اضافه بار هواپیمایی قطر برای هر کیلو بار

اگر بلیط هواپیمایی قطر را تهیه کرده اید، همین حالا نگاهی به پشت آن بیاندازید. اغلب شرکت‌های هواپیمایی به یک فرمول کلی برای محاسبه هزینه اضافه بار رسیده اند که این مقدار در پشت بلیط و در قسمت baggage weight نوشته شده است. این مقدار برابر در اکثر پروازها برابر با 1 درصد از هزینه بلیط به ازای هر کیلوگرم است. البته شما می‌توانید با تماس به آژانس هواپیمایی مورد نظر از آن اطلاع یابید. همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت قطر ایرویز از مقدار دقیق مطلع گردید.

مقدار هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر چقدر است؟

قبل از اینکه از مقدار هزینه مطلع شوید، باید در ابتدا با مقدار بار اصلی و قابل حمل در این شرکت آشنا گردید. همانطور که می‌دانید در اغلب شرکت‌ها مقدار بار مجاز و قابل حمل متفاوت است. البته در شرکت هواپیمایی قطر، مطمئنا متفاوت خواهد بود. دلیل این کار را در ادامه عرض می‌کنیم.

هواپیمایی قطر تلاش می‌کند که مسیر‌های ارسال بار به سراسر جهان را افزایش دهد. این شرکت مقدار بار مجاز و قابل حمل را برای ارسال به برخی از کشورها را افزایش داده است. چنانچه اگر مقصد شما در بین یکی از این کشورهاست، پیشنهاد می‌گردد که به این بخش توجه بیشتری داشته باشید. زیرا امکان دارد که حجم بارهایتان بیشتر از مقدار مجاز نبوده و مجبور به پرداخت جریمه نگردید.

مقدار هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر چقدر است؟

هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر به ازای کلاس‌های پروازی

در شرکت هواپیمایی قطر هر سه کلاس پروازی با خدمات و شرایط ویژه ارائه می‌گردد. همانطور که در مقاله‌های قبلی نیز به آن پرداخته شد، مقدار هزینه بلیط با توجه به امکاناتی که ارائه می‌شود، متفاوت خواهد بود.

 • کلاس پروازی آکانومی: در این کلاس، برای مسافرانی که قصد سفر با هواپیمایی قطر ایرویز را دارند، مجاز به حمل بارهایی تا وزن 30 کیلوگرم و ابعاد 300 سانتی متر هستند.
 • کلاس پروازی فرست کلاس: مقدار بارهای مجاز برای مسافرانی که از این کلاس پروازی استفاده می‌کنند، برابر است با حداکثر 50 کیلوگرم بار با ابعاد‌های 300 سانتی متر.
 • بیزنس کلاس: مسافرانی که از بزینس کلاس استفاده می‌کنند، مجاز به حمل بارهایی با حداکثر وزن 40 کیلوگرم در ابعاد 300 سانتی متر هستند.

هزینه مقدار اضافه بار در سفر به مسیرهای خاص

همانطور که در نوشته‌های فوق نیز به آن اشاره کریم، در شرکت هواپیمایی قطر ایرویز، مقدار بارهای قابل حمل برای برخی از مسیرهای خاص متفاوت است. از طرفی هزینه ای که برای تهیه بلیط باید پرداخت کنید نیز متفاوت خواهد بود. مطمئنا این تفاوت هزینه‌های در هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت.

 • به/ از برزیل: مسافرانی که قصد مسافرت به یا از این مسیر را دارند، مجاز به حمل دو قطعه چمدان هستند. تنها نکته ای که در آن باید رعایت کنند، وزن چمدان‌ها از 32 کیلوگرم و مجموع ابعاد آن‌ها از 158 سانتی متر فراتر نرود.
 • برزیل به/از آرژانتین: در این پرواز شما زمانی ملزم به پرداخت هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر خواهید شد که اولا در کلاس‌های پروازی فرست و بیزنس مقدار بار‌ها از دو چمدان با وزن حداکثر 32 کیلوگرم و ابعاد 158 سانتی متر بیشتر شود. ثانیا اگر از پرواز آکانومی‌استفاده می‌کنید، وزن چمدان‌ها از 23 کیلوگرم فراتر رود.
 • به / از آرژانیتن، کانادا، ایالات متحده: در پروازهایی که در این مسیر انجام می‌گیرد، مقدار بارها در پروزاهای فرست و بیزنس، برابر با دو قطعه چمدان با وزن‌های 32 که ابعاد آن‌ها تا 158 سانتی متر باشد. این مقدار در پروازهای به وزن 23 کاهش می‌یابد.

مقدار هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر در مسیرهای خاص

 • دوحه و کازابلانکا: مسافران این مسیر تنها زمانی ملزم به پرداخت هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر خواهند شد که از مقدارهایی که در ادامه بیان می‌شود فراتر روند. اگر از کلاس‌های پروازی بیزنس و فرست استفاده می‌کنند، مجاز به حمل حداکثر بارهایی تا وزن 60 کیلوگرم با ابعاد 300 سانتی متر هستند. مقدار این بار برای پروازهای آکانومی‌برابر با 40 کیلوگرم است.
 • آفریقا: در پروازهایی که به این کشور توسط شرکت هواپیمایی قطر صورت می‌گیرد، شما مجاز به حمل بارهایی تا 60 کیلوگرم در ابعاد 300 سانتی متر در کلاس‌های پروازی بیزنس و فرست کلاس هستید، اگر از پرواز آکانومی‌استفاده می‌کنید، مقدار آن به 45 کیلوگرم کاهش پیدا می‌کند.

نکات مهم در قیمت اضافه بار هواپیمایی قطر

 • برای محاسبه هزینه اضافه بار در شرکت هواپیمایی قطر در همه پروازها به جز ایالات متحده وزن بارها برحسب کیلوگرم محاسبه می‌گردد. اما در مسیرهای پروازی این کشور تعداد بارها حائز اهمیت می‌باشد.
 • اگر بخواهیم یک قانون کلی برای مقدار اضافه بارها در شرکت هواپیمایی قطر بیان کنیم، حداکثر تعداد بارها و چمدان‌ها 5 قطعه و مجموع وزن آن‌ها نباید از 100 کیلوگرم فراتر رود. همچنین وزن هر چمدان حداکثر 32 کیلوگرم و ابعاد آن‌ها نیز حداکثر 158 سانتی متر است.
 • شما می‌توانید هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر را از زمان تهیه بلیط تا 3 ساعت قبل از پرواز پرداخت کنید.

چگونه می‌توانیم هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر را کاهش دهیم؟

هزینه اضافه بار یکی از تلخ ترین قسمت‌های سفر به شمار می‌آید. به همین دلیل اغلب افراد به دنبال راهی مطمئن برای حمل اضافه بارها با هزینه کمتر هستند. راه‌های زیادی برای کاهش هزینه سفر وجود دارد که یکی از آن‌ها، کاهش وزن بارهایتان است. تا آنجاییکه امکان دارد، از حجم و وزن بارهایتان بکاهید. اگر مجددا نوشته‌های فوق را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که شما ملزم به حمل یک یا دو چمدان هستید. بنابراین تا آنجاییکه ممکن است، تعداد آن‌ها را کمتر کنید. برخی از وسایل‌ها را می‌توان به عنوان بار دستی به داخل هواپیما به همراه برد.

اما مهم ترین و بهترین راه حلی که می‌توان برای کاهش محسوس هزینه حمل اضافه بار معرفی کرد، مراجعه به یکی از شرکت‌های حمل بار نظیر همای بلند آسمان است. همای بلند آسمان اضافه بارهای مسافری را با کمترین قیمت ( امکان کاهش آن تا نصف هزینه اضافه بار نیز وجود دارد) و بالاترین کیفیت به مقاصد مورد نظر ارسال می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به دفتر واقع در فرودگاه امام خمینی اقدام به ارسال بارهایتان کنید. یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از آن را می‌توان به عدم محدودیت در وزن بارها اشاره کرد. در واقع شما با استفاده از خدمات همای بلند آسمان، مجاز به بارهای بیشتری خواهید شد.

دفتر فرودگاه امام خمینی :

تلفن : 55678498 – 55678021 (021)

موبایل: 09122119444 – 09129348416

دفتر فرودگاه امام خمینی : ترمینال بار – جنب حوزه ٢ گمرک – دفتر شماره ١۵

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید