نحوه ارسال کتاب به خارج از کشور

ارسال کتاب از فرودگاه امام خمینی

قصد ارسال کتاب به خارج از کشور را دارید؟ نمی دانید چگونه کتاب های خود را ارسال کنید؟ از هزینه این کار بی اطلاع هستید؟ با ما همراه باشید، تا شما را با بهترین و به صرفه ترین روش فرستادن کتاب به خارج از کشور آشنا کنیم.

یکی از دغدغه های ایرانیان و فارسی زبانان خارج از کشور، دسترسی به کتب مورد نیاز خود در داخل ایران است. همین مسئله اهمیت ارسال کتاب به نقاط مختلف دنیا را بالا می برد. بر خلاف تصور بسیاری از افراد، ارسال کتاب کاری ساده است، البته به شرطی که از بسته بندی درستی برخوردار باشد.

البته کتاب یکی از کالاهای حساس محسوب می شود که نیاز به توجه بیشتری دارد. همین مسئله نیاز به یک ارسال کننده باسابقه و قابل اعتماد را بالا می برد. در ادامه بهترین روش ارسال کتاب به خارج را به شما معرفی خواهیم کرد.

نحوه ارسال کتاب به خارج از کشور

روش های ارسال کتاب به خارج از کشور

روش های متفاوتی برای فرستادن کتاب به خارج از کشور وجود دارد. ارسال زمینی و هوایی از متداول ترین این روش ها محسوب می شود. هزینه ارسال کتاب به عوامل متعددی بستگی دارد. برای مثال مقصد نهایی، نوع بسته بندی و وزن مرسوله از جمله مهم ترین عوامل اثرگذار بر قیمت ارسال کتاب هستند.

اما فارغ از این عوامل، روش ارسال کتاب نیز در این قیمت بی تاثیر نخواهد بود. برای مثال همیشه روش های زمینی قیمت به صرفه تری از سایر روش ها خصوصا ارسال هوایی دارند. اگرچه این روش ها عیب های خاص خود را دارند. برای مثال مدت زمان بیشتری طول می کشد تا به مقصد برسند. از طرفی حمل و نقل زمینی بیشتر برای کالاهای با وزن سنگین توصیه می شود، پس احتمالا بهترین روش برای ارسال کتاب به خارج، همان فرستادن مرسوله با هواپیما خواهد بود.

 

مطلب پیشنهادی : فریت بار مسافری از فرودگاه امام خمینی

 

نحوه بسته بندی کتاب برای ارسال به خارج

درست است که کتب در دسته وسایل شکستنی قرار نمی گیرند، اما به همان اندازه حساس هستند و هنگام ارسال نیاز به رعایت یک سری دستور العمل دارند. برای مثال برای ارسال کتاب به خارج از کشور، نوع بسته بندی حرف اول را می زند. پس هر کسی از پس این کار بر نمی آید. موارد زیر از جمله الزاماتی هستند که هنگام انجام یک بسته بندی خوب باید رعایت شوند.

1.نوع بسته بندی

کتاب ها به آب و رطوبت حساس هستند، پس نوع بسته بندی بسیار مهم است. به همین دلیل در هنگام پیچیدن این مرسوله باید از بسته بندی های پلاستیکی باکیفیت و البته مخصوص، برای جلوگیری از نشت رطوبت استفاده کرد.

2.شکل بسته بندی

با توجه به تعداد و وزن کتاب، شکل بسته بندی کردن آن هم از اهمیت زیادی برخوردار است. آب بندی درست، نوع چینش کتاب ها، استفاده به جا و به انداه از نوار چسب، پرکردن حرفه ای فضاهای خالی و به طور کلی دقت بالا در انجام کار از ویژگی های یک بسته بندی ماهرانه خواهد بود. این امر خصوصا هنگام ارسال کتاب به خارج از کشور اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد.

3.انجام سریع و بی عیب و نقص مراحل اداری گمرکی

چه بخواهید یک کتاب به خارج از کشور بفرستید، چه قصد داشته باشید یک کانتینر کالا به خارج از مرزهای بین المللی ارسال کنید، نیاز به انجام کارهای گمرکی و رعایت قوانین مربوط به آن خواهید داشت. برای مثال شاید ندانید که ارسال کتب خطی قدیمی به خارج از کشور ممنوع است. پس ممکن است وسط راه به دردسر بیفتید. به همین دلیل نیاز به شرکتی دارید که کل روند کار را برای شما انجام دهد.

4.تحویل کالا در کمترین زمان به مقصد

برای بسیاری از افراد تحویل به موقع کتاب از اهمیت زیادی برخوردار است. همین مسئله نیاز به یک شرکت باسابقه کاری بالا را ایجاد می کند. این یکی دیگر از ویژگی های مهم ارسال کتاب یا هر کالای دیگری خواهد بود که باید به آن توجه شود.

 

مطلب پیشنهادی: حمل هوایی بار کارگو

 

حرف آخر

حمل و نقل کتاب در داخل پیچیده تر از خارج کشور است. شما هم قصد ارسال کتاب به خارج از کشور را دارید؟ مشکلی نیست کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از صفر تا صد کار و هزینه ارسال مرسوله مطلع شوید. در کوتاهترین زمان و بدون هیچ دردسری بار کتاب شما به مقصد خواهد رسید.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید