صفر تا صد ارسال بار با هواپیما

اضافه بار هوایپما چیست

ارسال بار با هواپیما یکی از بهترین شیوه های حمل و نقل بار خصوصا برای مقاصد بین المللی است. گاهی اوقات شاید بخواهید چیزی را به مقصدی بفرستید که برای ارسال با پست بزرگ است. در آن زمان است که پای سایر شیوه های ارسال بار از زمینی گرفته تا دریایی و هوایی به میان می آید.

اما چه در هر حال مهاجرت به کشوری باشید، چه تجارت و یا به دلایل دیگر، این روش هوایی است که می توان بهترین انتخاب برای شما محسوب شود. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این روش ارسال بار محبوب آشنا کنیم.

ارسال بار با هواپیما

نحوه عملکرد حمل و نقل هوایی

گاهی این سوال پیش می آید که آیا می توان بسته ای را با هواپیما جابجا کرد؟ در پاسخ باید بگوییم تقریبا هر چیزی را می توانید با هواپیما ارسال کنید. از نامه ها و بسته های کوچک گرفته تا حتی اتومبیل ها، تجهیزات ساختمانی و حتی حیواناتی مثل اسب..!! پس بر خلاف تصور، حتی ارسال بار با هواپیما هم می تواند بسیار متنوع باشد.

اینکه بار شما توسط کدام نوع هواپیما بار زده شود به این بستگی دارد که اندازه و وزن بار شما چگونه است. در کشورهای پیشرفته از سه نوع هواپیمای مسافربری، هواپیماهای باری اختصاصی و هواپیماهای باری غول پیکر برای حمل محموله های کوچک تا فوق عظیم استفاده می کنند.

اما از آنجایی که حمل هوایی تقریبا گران تر از سایر شیوه های حمل و نقل است، معمولا بارهای سبک یا حساس تر را از طریق این شیوه ارسال خواهند کرد. در هر صورت برای ارسال بار خود نیاز به طی کردن مراحل مختلفی دارید. از بسته بندی حرفه ای برای جلوگیری از آسیب بار گرفته تا انجام مراحل گمرکی آن. اما یک راه آسان تر هم برای ارسال بار به شکل هوایی وجود دارد و آن هم کمک گرفتن از شرکت های حمل بار بین المللی است.

دلایل ارسال بار با هواپیما

ارسال بار به شکل هوایی شیوه معمول جابجایی محموله های تجاری و شخصی است. اگرچه بار هوایی برای حمل و نقل محموله های با ارزش بالا و حجم کم بیشترین کاربرد را دارد، اما دلایل زیادی وجود دارد که مردم می خواهند بار خود را از طریق هواپیما ارسال کنند.

 • حجم بار مسافران زیاد است و نمی خواهند هزینه های هنگفتی را برای اضافه بار خود پرداخت کنند.
 • قصد دارند به سرعت محموله خود را به مقصد برسانند.
 • بار آن ها یک محموله حساس است که تنها باید با هواپیما جابجا شود.
 • هزینه حمل هوایی مقرون به صرفه تر از دو شیوه دیگر برای بارهای سبک است.

 

مطلب پیشنهادی : حمل هوایی بار کارگو

 

مزایای ارسال بار با هواپیما

اگرچه ارسال هوایی بار کمی گران تر از سایر شیوه های حمل بار است، اما مزایای بی نظیر این روش، آن را به پرطرفدارترین شیوه حمل بار شخصی و تجاری تبدیل کرده است. نقاط مثبتی که چنان متعدد است که تنها عیب این روش ارسال بار را می پوشاند. موارد زیر از جمله مزایا این شیوه حمل محموله هستند.

 • سریع ترین شیوه حمل بار
 • زمان ورود و خروج قابل اعتمادتر نسبت به رو های دریایی و زمینی
 • ارسال بار به تمام نقاط دنیا
 • حق بیمه کم
 • سطح امنیت بالا و کاهش احتمال سرقت و آسیب
 • نیاز کمتر به انبار
 • بسته بندی کمتر نسبت به حمل بار دریایی
 • قابلیت دنبال کردن وضعیت محموله

 

مطلب پیشنهادی : حمل هوایی حیوان زنده

 

جمع بندی

در این راهنما به بررسی نحوه ارسال بار هوایی پرداختیم. آیا شما هم قصد ارسال بار با هواپیما را دارید؟ آیا از هزینه ارسال بار هوایی و شرایط ارسال انواع بار بی خبر هستید؟ شرکت باربری همای بلند آسمان تمامی سوالات شما را پاسخ خواهد داد. کافیست از طریق راه های ارتباطی مشخص شده برای دریافت مشاوره رایگان اقدام کنید.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید