فریت بار چیست؟

فریت بار چیست؟

وقتی سرعت در اولویت شما قرار دارد، فریت بار هوایی راه حل شماست. در دنیایی که سرعت حرف اول را میزند، حمل و نقل هوایی راه حل ایده آل برای جابجایی سریع و ایمن بارها به صورت داخلی یا بین المللی است. فریت بار هوایی به فرستندگان کالا اجازه می دهد تا به مشتریان خود و نیازهای بازار سریع و آسان پاسخ دهند. به طور مثال تصور کنید هنگامی که خط مونتاژ یک کارخانه خراب می شود و نیاز به یک قطعه جایگزین فوری می باشد. به عنوان مثالی دیگر فریت یار همان چیزی است که شرکت های دارویی برای ارسال واکسن های حساس به دما در سراسر جهان استفاده می کنند. در واقع حمل و نقل هوایی همان چیزی است که خرده فروشان برای به دست آوردن لوازم الکترونیکی با ارزش و پر تقاضا با حداکثر سرعت از آن استفاده می کنند.

 

فریت بار هوایی بخش مهمی از زنجیره تأمین و عرضه کالاست. برای آگاهی از نحوه عملکرد فریت هوایی ، تفاوت فریت داخلی و بین المللی ، انواع هواپیماهای مورد استفاده برای حمل بار و موارد دیگر با ما همراه باشید

 

فریت بار هوایی چگونه کار می کند؟

شرکت همای بلند آسمان به عنوان ارائه دهنده خدمات نیروهای متخصص بسته بندی خود را به انبار و یا منزل شما ارسال می کند. پس از انجام فرآیند بسته بندی و بارگیری بار، مرسوله شما به سمت گمرک فرودگاه امام خمینی حمل می شود. پس از انجام تشریفات گمرکی و فرآیند رزرواسیون، بارشما به هواپیما منتقل می شود. هنگامی که مرسوله به فرودگاه مقصد می رسد، گیرنده ی بار به منظور انجام تشریفات گمرکی ترخیص بار در مقصد می بایست به نماینده ایرلاین در فرودگاه مراجعه کرده و مرسوله خود را تحویل بگیرد .

فریت بار چیست؟ فریت بار داخلی یا بین المللی؟ مسئله این است!

درست است که پروسه پروازی برای محموله های هوایی داخلی و بین المللی یکسان است، اما تفاوت های اساسی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. اگر کالایی را توسط حمل و نقل هوایی وارد یا صادر می کنید، در مقایسه با ارسال داخلی، اسناد و مدارک بیشتری در امر ارسال بار شما دخیل هستند. همچنین در این حالت نیاز به ترخیص اقلام در گمرک وجود دارد.

 

هزینه فریت بار چیست و چگونه محاسبه می شود؟

کالایی که قصد حمل آن را دارید، ایرلاین انتخاب شده برای فریت و وزن مرسوله بر نرخ تأثیرگذار است. به وزنی که هزینه فریت بار با آن محاسبه میگردد وزن قابل شارژ مرسوله می گویند. وزن قابل شارژ عبارت است از وزن ناخالص بار (که شامل وزن خالص خود بار به اضافه وزن بسته بندی و پالت است) و یا وزن حجمی بار- هر کدام که بیشتر باشد. همان طور که پیشتر درسایر بخش های سایت گفته شده است، وزن حجمی با استفاده از فرمول زیر محاسبه می شود.

وزن حجمی بار= (طول بار * عرض بار * ارتفاع بار) / 6000

ابعاد فرمول فوق به سانتیمتر محاسبه و در فرمول جایگذاری می شود. به طور معمول ، کالاهای بزرگتر که وزن کمتری دارند نسبت به اقلام کوچک و سنگین فضای بیشتری را اشغال می کنند. به همین دلیل است که فریت بار هوایی از فرمول وزن قابل شارژ استفاده می کند.

چه عوامل دیگری می توانند بر هزینه تأثیر بگذارند؟

هزینه های اضافی سوخت

هزینه های ترانزیت (در صورتی که مسیر پروازی آفلاین و یا دو مسیره باشد)

هزینه های امنیتی فرودگاه

هزینه هندلینگ ایرلاین

هزینه ترخیص کالا از گمرک

هزینه های مربوط به باربری

می خواهید بدانید هزینه فریت بار چیست و چگونه محاسبه می شود؟ ساده ترین راه برای تعیین نرخ فریت بار این است که برای از طریق فرم تماس با ما، با مشاوران م متخصصان ما در تماس باشید. پرسنل حرفه ای شرکت همای بلند آسمان آماده ارائه راهنمایی و کمک رسانی در جهت مشاوره، آماده سازی و ارسال مرسوله های شما می باشد.

 

هواپیماهای مورد استفاده در فریت بار هوایی

در حالی که هواپیماهای باری رایج ترین هواپیماهای حمل بار هستند، جت های تجاری و خدمات چارتر هوایی نیز از جمله گزینه هایی هستند که برای فریت بار هوایی مورد استفاده قرار میگیرند. برای آشنایی بیشتر با هر کدام ، توضیحات زیر را مطالعه کنید:

هواپیمای باری

هواپیماهای باری به طور خاص برای جابجایی بار طراحی شده اند. آنها در اندازه های مختلف وجود دارند و فضای داخلی به گونه ای است که می تواند انواع بار را در خود جای دهد. از پالت های کوچک کالا گرفته تا ماشین آلات عظیم. یکی از بزرگترین هواپیماهای باری، بوئینگ 400-747 می باشد. این هواپیما می تواند تا حدود 26000 فوت مکعب کارگو حمل کند. از آنجا که این هواپیماها برای حمل مسافر طراحی مشده است، محدودیت های کمتری به لحاظ حمل کالاهای خطرناک (HAZMAT) را دارا می باشد.

 

هواپیماهای تجاری

در صورت حمل محموله های کوچک، مقرون به صرفه تر است که بار را در قسمت بار هواپیمای مسافربری قرار دهید. دو نوع هواپیما در دسترس است -بدنه باریک و بدنه پهن- و هر دو برای حمل بار روی پالت یا در کانتینر طراحی شده اند. از آنجا که حمل بار به همراه مسافران انجام می شود، محدودیت های بیشتری در مورد حمل کالاهای خطرناک وجود دارد. همچنین محدودیت های ابعاد و وزن بار نیز بر اساس نوع هواپیما ، نوع ایرلاین،  و این که ارسال بار به صورت داخلی یا بین المللی است، وجود دارد.

 

خدمات چارتر هوایی

برای حمل برخی بارهای بسیار مهم که نیاز به برآوردن شرایط سفت و سخت و خاصی برای حمل بار آنها وجود دارد، خدمات چارتر میتواند بهترین گزینه باشد. به این ترتیب  شما از هواپیما با خدمات ارسال بار مستقیم به مقصد استفاده انحصاری می کنید. در بیشتر موارد ، این سریع ترین راه برای ارسال به هر نقطه ، از جمله مکان های دور است. خدمات چارتر اغلب برای نیازهای فوری حمل و نقل در صنایع انرژی ، معدن، خودرو، رویدادهای ورزشی، فیلمبرداری و معرفی محصولات استفاده می شود.

 

مزایای فریت بار چیست؟

سرعت تنها مزیت ارسال بار به صورت هوایی نیست. مزیت های زیر از جمله برتری های حمل و نقل هوایی بار می باشد:

دسترسی به هر نقطه از جهان

اکثر قریب به اتفاق ایرلاینها دارای شبکه گسترده ای از خطوط هوایی هستند که به اقصی نقاط دنیا خدمات رسانی می کنند. بنابراین ، مهم نیست که مشتریان شما کجا هستند ، می توانید گالاهای خود را به راحتی و با حداکثر سرعت به آنها برسانید.

 

ظرفیت بالای خدمت رسانی

به دلیل فراوانی تعداد بالای پروازهای تجاری انجام شده، ظرفیت پروازها به گونه ایسن که حتی اگر یک پرواز را از دست بدهید، میتوانید بار خود را به پرواز بعدی که در سریعترین فاصله زمانی ممکن انجام می شود برسانید و  به این ترتیب بار شما همچنان به موقع برسد. شما و مشتریانتان می توانید به خدمات سریع و قابل اعتماد فریت بار هوایی اطمینان خاطر داشته باشید.

 

ایمنی بالای مرسولات

از آنجا که ایمنی فرودگاه ها به دقت تحت نظر است، حمل و نقل هوایی می تواند خطر سرقت را کاهش دهد. همچنین از آن جا که هر چه زمان حمل و نقل محموله بیشتر شود، خطر آسیب دیدگی آن بیشترمیشود، ریسک آسیب رسیدن به وسایل در حمل و نقل هوایی کمتر است. سکوریتی قابل اعتماد به اضافه انتخاب یکی از امن ترین روشهای حمل و نقل ، به معنای تحویل مطمئن بار به گیرنده می باشد.

 

هزینه های انبارداری رایگان یا با هزینه بسیار پایین

در صورتی که برنامه ای برای ارسال بار خود به صورت هوایی دارید و به هر علتی تمایل دارید تا مرسوله خود را چند روز الی یک هفته دیرتر به مقصد بفرستید کافیست قبل از ارسال به همکاران ما اطلاع دهید. شرکت همای بلند آسمان میتواند اجناس شما را بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی در انبار نگهداری کند و در زمان تقاضا شده ارسال نماید.

 

با پیشنهادات مشاوران شرکت HBA، از خدمات سریع و آسان حمل بار خود بهره مند شوید.

از پرواز تا فرود ، خدمات سریع ، قابل اعتماد و انعطاف پذیر حمل و نقل هوایی را با شرکت HBA تجربه کنید. HBA با دارا بودن نمایندگی تمامی ایرلاینهای داخلی و خارجی، مشتریان خود را از ظرفیت فوق العاده حمل و نقل، زمان پرواز و لندینگ قابل اطمینان ، خدمات پیگیری پس از ارسال، ترخیص کالا از گمرک و تدارک و تحویل اسناد مورد نیاز بهره مند می سازد.

 

در صورت نیاز به هر گونه مشاوره و راهنمایی از طریق فرم تماس با ما، با ما در ارتباط باشید و یا با شماره های درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید