ارسال بار به دانمارک

ارسال بار به دانمارک

محموله های مورد استفاده جهت ارسال باز به دانمارک به دو دسته تقسیم میشوند. دسته اول کالاهای صادراتی و دسته دوم محموله های مسافری (کالاهای خانگی و وسایل شخصی).

کالاهای صادراتی

رویه های گمرکی، از جمله طبقه بندی و ارزش گذاری کالاهای وارداتی که وارد دانمارک می شوند، توسط قوانین اتحادیه اروپا تنظیم می شود. برای اطلاع از عوارض و تعرفه های واردات، صادرکنندگان می توانند با دفتر گمرک دانمارک در لیست زیر تماس بگیرند:

آدرس گمرک و اداره امور مالیاتی مرکزی:

Sluseholmen 8B,
DK-2450 København
Danmark
http://www.skat.dk/
Tel: +45 72-221818

لینک کلیدی: صفحه اصلی اداره گمرک و مالیات اتحادیه اروپا (TAXUD)

ارزش گذاری گمرکی – عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده (VAT)، عموماً به صورت درصدی از ارزش کالاهای وارداتی بیان می شود. بنابراین، لازم است مجموعه ای از قوانین استاندارد برای تعیین ارزش کالا (که بعداً برای محاسبه میزان عوارض گمرکی مورد استفاده قرار می گیرد) وجود داشته باشد.

با توجه به میزان واردات سالیانه اتحادیه اروپا، مهم است که ارزش چنین تجارتی به طور دقیق برای اهداف زیر اندازه گیری شود:

 • تجزیه و تحلیل سیاست های اقتصادی و تجاری
 • برنامه ریزی برای تعیین سیاست های تجاری
 • نحوه اخذ عوارض و مالیات های وارداتی به طور مناسب
 • آمار واردات و صادرات

این اهداف با استفاده از قوانین مربوط به ارزش گمرکی محقق می شود.

ارزش کالاهای وارداتی یکی از سه عنصری است که مبنای ارزیابی مبلغ مالیاتی است که واردکنندگان پرداخت میکنند. دو عنصر بعدی برای تعیین میزان مالیات پرداختی عبارتند از: منشاء کالا و تعرفه گمرکی

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید: مقررات گمرکی اتحادیه اروپا

محموله های مسافری

به منظور ترخیص کالاهای خانگی و وسایل شخصی استفاده شده، مدارک زیر مورد نیاز است:

مدارک مورد نیاز

پاسپورت

بارنامه هوایی (AWB)

پکینگ لیست به زبان انگلیسی

در صورت ارسال مرسولات دیپلماتیک: بیانیه سازمان دیپلماتیک

فهرست موجودی دقیق (در صورت وجود الکل در محموله)

اطلاعات خاص مربوط به ارسال بار به دانمارک:

 • کلیه محموله های کالاهای خانگی که از طریق دریایی، هوایی، ریلی یا جاده ای وارد می شوند باید از گمرک در پورت ورودی ترخیص شوند.
 • مهاجرانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا قصد اقامت در دانمارک را دارند، ممکن است بتوانند کالاهای خانگی خود را که حداقل 6 ماه مورداستفاده بوده و به منظور مصرف شخصی بوده است را بدون نیاز به پرداخت عوارض وارد دانمارک کنند.
 • شهروندان دانمارک که در خارج از خاک این کشور اقامت داشته اند می بایست حداقل 12 ماه در خارج از اتحادیه اروپا زندگی کرده باشند تا بتوانند کالاهای خانگی خود را بدون عوارض وارد کنند. به منظور صحت سنجی، تأیید یک کارفرما یا نامه از مقامات کشور خارجی ممکن است لازم باشد.
 • صاحب کالا باید قبل از ترخیص از گمرک به عنوان مقیم نزد مقامات دانمارکی ثبت شود (Folkeregister) و صاحب کالا 12 ماه پس از ورود خود فرصت دارد تا کالاهای مورد نیاز خود را بدون پرداخت عوارض وارد کند.
 • واردات کالا میتواند تا 6 ماه قبل از ورود صاحب کالا نیز انجام شود. این امر منوط به آن است که صاحب کالا دپازیتی پرداخت کند که تضمین دهد شخص عوارض، مالیات و مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت خواهد کرد.
 • ارزیابی عوارض و مالیات بر وسایل شخصی استفاده شده پروسه ای طولانیست و به همین علت هزینه هایی بابت هندلینگ دریافت میگردد.
 • لطفاً توجه داشته باشید که کلیه محموله های وارد شده به اتحادیه اروپا (EU) باید مطابق با استاندارد بین المللی بهداشتی شماره 15 (ISPM15) باشد که مشخص میکند برای مبادلات بین المللی می بایست از بسته بندی چوبی استفاده گردد.
 • توریست ها و شهروندان دانمارکی که در دانمارک اقامت ندارند نمی توانند کالاهای خانگی خود را بدون نیاز به پرداخت عوارض وارد کنند.
 • دیپلمات هایی که در یک سازمان خارجی در دانمارک مشغول به کار هستند، ممکن است بتوانند کالاهای شخصی را بدون نیاز به پرداخت عوارض و بدون بازرسی گمرک وارد کنند. این امر نیاز به صدور نامه اعلامیه از طرف سفارت خارجی دارد.
 • دیپلماتهای دانمارکی که در حال بازگشت هستند از معافیت یا امتیازات گمرکی برخوردار نیستند و حمل کالاهای خانگی و وسایل شخصی مشمول مقررات عادی گمرک از جمله پرداخت عوارض و مالیات خواهد بود.
 • به منظور تسهیل فرآیند ترخیص کالا، محتوای هر کارتنی که توسط صاحب کالا بسته بندی شده، می بایست اظهار گردد.

میزان کالاهای ورودی مجاز برای مسافران که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به دانمارک (به غیر از جزایر فارو و گرینلند) سفر میکنند.

محصولات دخانیاتی برای مسافران 17 سال به بالا شامل: (200 نخ سیگار ؛ یا 100 سیگار پیچ ( با وزن هر کدام حداکثر 3 گرم) ؛ یا 50 سیگار برگ ؛ یا 250 گرم تنباکو ؛)

دارو به میزان مورد نیاز برای مصرف شخصی ؛

سایر کالاها (برای مسافران هوایی) تا ارزش کل 430 یورو برای هر مسافر.

 

مقررات ورود حیوانات خانگی برای ارسال بار به دانمارک

حیوانات خانگی باید قابل شناسایی (دارای خالکوبی یا سیستم شناسایی الکترونیکی) ، واکسینه شده علیه هاری و دارای گواهی سلامت باشند.

شیر خشک نوزاد، غذای کودک و غذاهای خاص درمانی (از جمله غذای حیوانات خانگی) در صورت عدم نیاز به یخچال قبل از باز شدن می تواند مجاز باشد و اینکه غذا باید بسته بندی شده و بسته بندی دارای مهر و موم اصلی باشد. (مگر اینکه در زمان استفاده از آن استفاده شود) ممکن است شیر ​​خشک برای نوزادان ، غذای کودکان و غذاهای خاص پزشکی مجاز باشد. وزن این غذاها نباید از مقدار دو کیلوگرم تجاوز کند.

ورود ماهی فقط در صورتی مجاز است که داخل شکم ماهی تخلیه شود و وزن آن از 20 کیلوگرم تجاوز نکند.

ارز – در صورتی که مسافران خارج از اتحادیه اروپا قصد داشته باشند به میزان بیش از 10.000 یورو یا معادل آن ارز وارد کشور دانمارک کنند، می بایست این موضوع را در گمرک مقصد اظهار کنند. پس از آن این امر قابل انجام است.

ورود کت ها، خزها و یا کفش های چرمی ساخته شده از حیوانات محافظت شده به مجوز خاصی نیاز دارد.

 

کالاهای ممنوعه ارسال بار به دانمارک

 • گوشت و شیر و سایر اقلام مرتبط، از کشورهای خارج اتحادیه اروپا
 • گونه های حفاظت شده و محصولات آنها که توسط CITES (کنوانسیون واشنگتن) ذکر شده است. برای مثال عاج ، لاک لاک پشت ، مرجان ، پوست خزندگان ، چوب جنگل های آمازون و …
 • اسلحه و مهمات
 • مواد منفجره

کالاهای متفرقه (حیوانات خانگی ، وسایل نقلیه موتوری و …)

وسایل نقلیه موتوری

مدارک مورد نیاز

اصل سند

کارت بیمه

اصل بارنامه

 

اطلاعات خاص

خودروها ، موتورسیکلت ها ، هواپیماها ، کاروان ها ، کشتی های تفریحی و تریلرهای موتوری در صورتی که در مالکیت صاحب کالا باشد و حداقل مدت 6 ماه از ثبت سند در خارج از دانمارک گذشته باشد، میتواند بدون نیاز به پرداخت عوارض وارد در قالب ارسال بار به دانمارک، وارد این کشور شود.

اصل اوراق ثبتی صادره از خارج از دانمارک و کارت بیمه باید موجود بوده و به گمرک ارسال شود.

صاحب کالا باید شخصاً ظرف 30 روز پس از ترخیص از گمرک ، خودرو را برای ثبت به مقامات دانمارکی ارائه دهد.

هزینه مالیات ثبت خودروها در کشور دانمارک بسیار زیاد است و پرداخت آن الزامی میباشد.

 

حیوانات خانگی

مدارک مورد نیاز

 • کارت واکسیناسیون هاری
 • گواهی سلامت دامپزشکی

 

اطلاعات خاص

ورود حیوانات خانگی از اکثر کشورها با مدارک معتبر مجاز است.

برای فریت حیوان خانگی از داخل اتحادیه اروپا، نباید بیش از یک ماه از تاریخ گواهی سلامت دامپزشکی گذشته باشد و این گواهی باید توسط دامپزشک تأیید شده توسط اتحادیه اروپا صادر شود.

برای فریت حیوان خانگی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا گواهی سلامت دامپزشکی باید حداقل 3 هفته قبل از خروج از کشور مبدأ صادر شود. همچنین نباید بیش از 12 هفته از صدور گواهی گذشته باشد.

هویت  حیوان  توسط خالکوبی یا میکروچیپ، قبل از ورود تأیید می شود.

 • کلیه اسناد اصلی باید همراه حیوان خانگی باشند و در هر نقطه از گذرگاه های مرزی در دسترس مقامات قرار داشته باشند.
 • حیوانات خانگی وارد شده از کشورهای خاص ممکن است قبل از ورود نیاز به آزمایش سرولوژی هاری داشته باشند.
 • قرنطینه برای حیوانات سالم الزامی نخواهد بود.

ممنوعیت ورود حیوانات: واردات همه پرندگان ، از جمله پرندگان خانگی و طیور ، از کشورهای آلوده به آنفولانزای مرغی ممنوع میباشد.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید