ارسال بار به استرالیا

ارسال بار به استرالیا

مقررات واردات فریت استرالیا:

واردات رایگان در صورت حمل اضافه بار مسافری:

گروه 1: حمل کالاهای عمومی به ارزش حداکثر 900 دلار استرالیا برای مسافران 18 سال به بالا (450 دلار استرالیا برای افراد زیر 18 سال) شامل عوارض گمرکی نمیشود.این کالاها میتوانند شامل هدایا، سوغات، دوربین، تجهیزات الکترونیکی، کالاهای چرمی، کنسانتره عطر، جواهرات، ساعت و تجهیزات ورزشی باشند.

کالاهایی که به منظور مصرف شخصی وارد گمرک فرودگاه استرالیا می شوند، در صورتی که شرایط زیر را داشته باشند شامل  عوارض و مالیات نمیشوند:

حداقل دوازده ماه مورد استفاده مسافر باشند.

به صورت موقت وارد استرالیا شده باشند. (در این صورت ممکن است لازم باشد توسط امنیت گمرک بازرسی شود)

گروه 2 – الکل: 25/2 لیتر مشروبات الکلی برای هر فرد 18 سال یا بیشتر؛

گروه 3 – دخانیات: 25 نخ سیگار یا 25 گرم سیگار برگ یا تنباکو به ازای هر فرد 18 سال به بالا.

توجه: برای اعلام نکردن کالاهای ممنوعه و اظهار دروغ در مورد کارت پرواز مسافر، مجازات هایی در نظر گرفته شده است. برای اطلاعات بیشتر لطفاً به آدرس وبسایت مقامات مرزی استرالیا  www.abf.gov.au/entering-and-leaving-australia/ مراجعه کنید

مقررات مربوط به سلاح و مهمات:

برای همه سلاح های گرم  و مهمات از جمله سلاح گرم واقعی و نمونه غیرواقعی و کپی از اسلحه، چاقوها و دستگاه های شوک الکتریکی که وارد گمرک فرودگاه استرالیا میشوند، نیاز به پر کردن فرم اظهارنامه وجود دارد. برخی موارد نیاز به مجوز پلیس دارند. سلاح و مهمات را می توان به عنوان چمدان همراه مسافر با اطلاع و رضایت شرکت هواپیمایی حمل کرد.

 

جانوران و گیاهان وحشی:

واردات برخی گونه های در معرض خطر انقراض شامل گیاهان، حیوانات زنده و محصولات آنها طبق مصوبات اداره حفاظت از گونه های در معرض خطر انقراض، CITES ممنوع یا محدود شده است.

برای اطلاعات بیشتر لطفاً به وبسایت CITES مراجعه کنید: www.cites.org.

 

سایر اطلاعات مورد نیاز در مورد مقررات ارسال بار به استرالیا:

کالاهای ممنوعه و محدود شده:

واردات انواع زیر ممکن است محدود یا ممنوع باشد و یا ممکن است به مجوز واردات نیاز داشته باشد.

  1. داروها: مگر در مواردی که مقدار محدودی دارو برای مسافر تجویز شده باشد. در اینصورت می بایست نسخه به همراه مسافر باشد.
  2. هر گونه میوه یا غذا
  3. سلاح گرم
  4. کالاهای دارای حق مالکیت معنوی (کپی رایت)

برای جزئیات بیشتر ، لطفاً به آدرس زیر مراجعه کنید: www.abf.gov.au/entering-and-laving-australia و به “can-you-bring-it-in” مراجعه کنید یا با مرکز پشتیبانی و اطلاعات گمرک (CISC) تماس بگیرید. تلفن: 61 2 6275 6666. ایمیل: info@customs.gov.au.

 

اطلاعات قرنطینه:

کلیه مواد غذایی ، مواد گیاهی و محصولات حیوانی باید در کارت پرواز مسافر ورودی اعلام شوند. همچنین می بایست در بدو ورود به استرالیا توسط اداره خدمات قرنطینه و بازرسی استرالیا (AQIS) بازرسی شوند.این کالاها ممکن است قبل از ورود به اخذ جواز نیاز داشته باشند. کالاهای دارای ریسک ممکن است قرنطینه و یا توقیف شوند. همچنین ممکن است به کشور مبدأ برگردانده شده و یا نابود گردند. اطلاعات مفصل را می توانید در http://www.agriculture.gov.au/ پیدا کنید.

بازدید از مناطق روستایی و هرگونه اقلام مورد استفاده در مناطق روستایی (شامل کمپینگ ، تجهیزات ماهیگیری و گلف ، کفش ، دوچرخه) ، یا اقلامی که از خاک ، مدفوع یا مواد گیاهی دارای آلودگی هستند باید اعلام و برای بازرسی ارائه شود.

حیوانات خانگی:

حیوانات خانگی ممکن است از کشورهای تأیید شده توسط  AQISبه استرالیا آورده شوند. اطلاعات بیشتر در مورد آوردن حیوانات خانگی به استرالیا را می توانید از برنامه واردات حیوانات AQIS به آدرس www.prepareforaustralia.com.au/prepare-move/relocation دریافت کنید.

همه حیوانات خانگی تنها به صورت کارگو می توانند به استرالیا حمل شوند. حمل حیوانات خانگی به همراه مسافر و در هواپیماهای مسافری مجاز نمی باشد. حیوانات خانگی باید در قفسی مطابق با استانداردهای مشخص شده در الزامات قفس مقررات حیوانات زنده IATA  قرار بگیرند. قفس باید در برابر بینی و پنجه حیوان مقاوم باشد. اطلاعات بیشتر را می توانید در www.agriculture.gov.au/cats-dogs پیدا کنید.

 

مسافران دارای معلولیت در صورت داشتن تمام مجوزهای لازم مجاز به همراه داشتن سگ های کمکی در کابین یا در قسمت بار هواپیمای مسافری هستند. اطلاعات بیشتر را می توانید در www.agriculture.gov.au/cats-dogs/assistance-dogs پیدا کنید.

سایر مسافران اجازه ندارند حیوان خانگی را به داخل هیچ یک از فرودگاه های استرالیا بیاورند.

نکته مهم: لازم به ذکر است ارسال حیوان زنده از ایران به استرالیا به طور مستقیم امکان پذیر نیست. در صورت تمایل برای ارسال حیوان خانگی به استرالیا، حیوان می بایست به مدت سه ماه در یکی از کشورهای مجاور ایران که دارای فرودگاه بین المللی هستند (به طور مثال فرودگاه بین المللی دوبی)، پانسیون شود. پس از سه ماه از گذشتن زمان قرنطینه، حیوان میتواند از مقصد اولیه به مقصد نهایی (استرالیا) به صورت کارگو ارسال شود. طبیعتا هزینه های پانسیون این سه ماه به عهده فرستنده می باشد.

مبادلات ارزی

مقررات واردات و صادرات ارز:

در نقل و انتقالات ارز محلی (دلار استرالیا AUD) و ارزهای خارجی تا سقف 10000 دلار استرالیا محدودیتی وجود ندارد. یعنی هر مسافر میتواند تا سقف 10 هزار دلار استرالیا (و یا معادل آن که با نرخ ارز آزاد محاسبه شده است) بدون نیز به اعلام، از کشور وارد یا خارج کند.

هشدار: اگر مقدار ارز همراه مسافر شامل ارز استرالیایی یا سایر ارزهای معادل (چه سکه باشند و چه و اسکناس) بیش از 10000 دلار استرالیا باشد، مسافر موظف است جابجایی ارز را در گمرک اظهار نماید.

 

مالیات فرودگاه

هنگام ورود مسافر به فرودگاه استرالیا هیچ مالیات فرودگاهی از وی اخذ نمی شود.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید