ارسال بار به کانادا

مقررات گمرک برای واردات کالا:

ساکنان

شخصی که ساکن کانادا باشد طبق شرایط زیر میتواند اقدام به واردات کالا نماید.

  1. اگر شخص به مدت کمتر از 24 ساعت در خارج از کانادا بوده باشد و قصد واردات کالا به همراه خود را داشته باشد: هیچ گونه مجوزی صادر نمیشود.
  2. پس از اقامت خارج از کانادا به مدت حداقل 24 ساعت اما کمتر از 48 ساعت ، میتواند کالاهایی به ارزش کمتر از 200 کانادا وارد کنند.
  3. پس از اقامت در خارج از کانادا به مدت حداقل 48 ساعت اما کمتر از 7 روز ، میتوانند کالاهایی با ارزش حداکثر 800 کانادا وارد کنند. این کالاها می بایست به صورت کیف دستی همراه مسافر باشد و یا به صورت چمدان چک شده در قسمت بار هواپیمای مسافری باشد و میتواند شامل: الف) 50 عدد سیگار برگ، 200 نخ سیگار، 200 عدد چوب تنباکو و یا 200 گرم توتون، ب) هدایایی با ارزش حداکثر 60 دلار کانادا (به استثنای محصولات دخانیاتی، مشروبات الکلی و کالاهای تبلیغاتی) به ازای هر گیرنده. اگر ارزش هر هدیه برای هر گیرنده از 60 دلار کانادا تجاوز نکند، همراه داشتن هدیه برای تعداد افراد بیشتری مجاز است.
  4. پس از اقامت خارج از کانادا به مدت حداقل 7 روز، شخص  می تواند کالاهایی با ارزش حداکثر 800 دلارکانادا وارد کند. این کالاها میتواند به صورت کیف دستی همراه مسافر، و یا به صورت چمدان چک شده، و یا پس از رسیدن مسافر و به صورت کارگو باشد. کالاها هنگام ورود مسافر باید اعلام شود.

 

افرادی که محل سکونتشان خارج از کانادا است:

  1. عدد سیگار برگ، 200 نخ سیگار، 200 عدد چوب تنباکو و یا 200 گرم توتون
  2. هدایایی با ارزش ۶۰ دلار کانادا طبق همان شرایطی که پیشتر گفته شد.

ساکنان سابق کانادا پس از اقامت در خارج از کانادا به مدت 12 ماه متوالی یا بیشتر:

واردات هرگونه وسیله ای که حداقل 6 ماه قبل از بازگشت به کانادا در مالکیت و مالکیت آن بوده و مورد استفاده قرار گرفته است، بلامانع است.

محدودیت ها و عوارض اعمال شده بر محصولات غذایی:

الزامات، شرایط و محدودیت های پیچیده ای هنگام واردات گوشت ، تخم مرغ ، محصولات لبنی ، میوه های تازه ، سبزیجات و سایر مواد غذایی اعمال می شود. بنابراین اکیداً توصیه می شود چنین کالاهایی را وارد کانادا نکنید. برخی دانه ها ، گیاهان و قسمتهای گیاه مشمول شرایط خاصی برای واردات هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، با مراکز خدمات واردات CFIA در مونترال ، تورنتو و ونکوور تماس بگیرید و یا از سایت www.inspection.gc.ca بازدید فرمایید. گوشت و محصولات لبنی زیر تنها در صورتیکه محصول ایالات متحده باشند اجازه ورود به کانادا را دارند: الف) ۲۴ عدد تخم مرغ ؛ ب) فرآورده‌های لبنی به ارزش حداکثر ۲۰ دلار کانادا؛ ج) 3 کیلوگرم مارگارین ؛ د) 20 کیلوگرم گوشت و فرآورده های گوشتی (با محدودیت: – حداکثر 1 بوقلمون کامل یا 10 کیلوگرم محصولات بوقلمون ؛ – حداکثر 10 کیلو گوشت مرغ)

مشروبات الکلی و/یا محصولات دخانی فقط برای افرادی که شرایط سنی زیر را دارند، مجاز است.

  • 18 سال یا بیشتر در استانهای آلبرتا ، مانیتوبا و کبک ؛
  • 19 سال یا بیشتر برای استانهای بریتیش کلمبیا ، نیوبرانزویک ، نیوفاندلند ، سرزمین های شمال غربی ، نوا اسکوشیا ، انتاریو ، شاهزاده ادوارد ایسل ، ساسکاچوان و منطقه یوکان.

. اگر سیگار، چوب تنباکو یا توتون، به عنوان مصرف شخصی اظهار شود در کمک هزینه معافیت شخصی گنجانده شود ، تنها یک معافیت جزئی بر روی عوارض دریافتی ممکن است اعمال شود. در نهایت مقدار خاصی به عنوان عوارض می‌بایست بر روی این محصولات پرداخت شود. مگر اینکه آنها با مهر مالیات “Duty Paid Canada Droit Acquitte” مشخص شده باشند. هر فرد ممکن است حداکثر 5 واحد محصولات دخانی را که بسته بندی نشده و با مهر مالیات مشخص شده است، وارد کند. هر واحد شامل 200 نخ سیگار ، 50 عدد سیگار برگ ، 200 گرم توتون یا 200 عدد چوب تنباکو است.

مقررات مربوط به سلاح و مهمات:

قبل از حمل سلاح گرم به کشور دیگر یا بازگشت آن به کانادا، به منظور اطلاع یافتن از مدارک خاص مورد نیاز با ممرکزاسلحه و مهمات کانادا به شماره زیر تماس بگیرید. یا از وبسایت  http://www.rcmp-grc.gc.ca/ بازدید فرمایید.

تلفن تماس از داخل آمریکا و یا کانادا: 1-800-731-4000

تلفن تماس از نقاط دیگر دنیا: (506) 624-5380

توجه: ماکت سلاح های گرم به عنوان دستگاه های ممنوعه طبقه بندی می شوند و نمی توانند به کانادا وارد شوند.

 

مقررات صادرات:

صادرات رایگان بدون هیچ گونه محدودیت در محصولات دخانیات و مشروبات الکلی وجود دارد.

 

حیوانات خانگی:

پرنده ها:
  1. واردات پرندگان از کشورهای دیگر به غیر از ایالات متحده: هیچ پرنده ای از هر نوع مجاز به ورود به کانادا نیست مگر همراه با مجوز واردات که باید قبل از ورود به کانادا اخذ شود. این امر شامل پرندگان خانگی (طوطی ، پرندگان آوازی و …) است. واردات پرندگان به کانادا نیز تحت کنترل خدمات حیات وحش کانادا است ، بنابراین ممکن است مجوز نیز لازم باشد. لطفاً برای جزئیات بیشتر به آدرس www.inspection.gc.ca تحت عنوان Pet Import وارد شوید.
  2. واردات پرندگان از ایالات متحده آمریکا:

آ. همراه با صاحب پرنده: پرندگان هنگام بازرسی در پورت ورودی باید سالم دیده شوند. مالک باید اعلامیه ای را امضا کند که بیان می کند:

– پرندگان در مدت 90 روز قبل از تاریخ واردات در اختیار او بوده اند. و

– پرندگان در آن مدت با هیچ پرنده دیگری تماس نداشته اند. و

– پرندگان حیوانات خانگی شخصی مالک هستند.

– به منظور فروش مجدد وارد نمی شوند. مالک یا هر یک از اعضای خانواده وی نباید طی مدت 90 روز گذشته پرنده ای را تحت این مقررات پرندگان خانگی وارد کانادا کرده باشد.

ب پرندگان بدون همراه: پرندگان Psittacine (شامل طوطی ، پاراکیت و غیره) باید با مجوز واردات از CFIA همراه باشند. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به www.inspection.gc.ca تحت عنوان “واردات حیوانات خانگی” مراجعه کنید.

گربه و سگ:

الف) از کشورهای عاری از هاری: سگ و گربه بایستی دارای گواهینامه معتبر واکسیناسیون هاری که به زبان انگلیسی یا فرانسوی توسط دامپزشک مجاز صادر شده است ، باشد. ‌این کارت واکسیناسیون می بایست به وضوح شامل اطلاعات حیوان باشد و گواهی دهد که در حال حاضر علیه هاری واکسینه شده اند. گواهی باید نوع واکسن هاری مورد استفاده ، تاریخ تجویز و تاریخ انقضا را نشان دهد (لطفاً توجه داشته باشید که اگر تاریخ اعتبار در گواهی ذکر نشود ، واکسن 1 ساله تلقی می شود) ؛

ب) از کشورهای عاری از هاری (به رسمیت شناخته شده توسط کانادا): سگها و گربه ها می توانند وارد کانادا شوند. این امر  در صورتی است که گواهی نامه ای به زبان انگلیسی یا فرانسوی از دامپزشک رسمی دولتی ارائه دهند. در این گواهی می بایست به وضوح اطلاعات شناسایی حیوان ذکر شده باشد و نشان دهند که هاری در بازه زمانی شش ماه گذشته در آن کشور وجود نداشته است.

توجه: سگها و گربه های زیر 3 ماه از شرایط فوق در مورد بیماری هاری معاف هستند. علاوه بر این ، لطفاً به قسمت زیر (ج) برای همه توله سگهای زیر 8 ماه توجه کنید.

ج) توله سگهای زیر 8 ماه که بدون همراه به کانادا سفر می کنند علاوه بر موارد فوق، توله ها باید با یک گواهی بهداشت دقیق همراه باشند. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به www.inspection.gc.ca تحت عنوان “واردات حیوانات خانگی” و سپس “سگ” مراجعه کنید.

د) هزینه بازرسی که باید برای واردات سگ و گربه از کشورهای غیر از ایالات متحده پرداخت شود، مبلغ ۳۰ دلار کانادا می باشد. در صورتیکه بار شما دارای بیش از، یک حیوان باشد، برای هر حیوان اضافی مبلغ ۵ دلار کانادا مالیات دریافت میگردد. لطفاً توجه داشته باشید که موارد فوق فقط برای حیوانات خانگی شخصی صدق می کند و برای محموله های تجاری صدق نمی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد واردات حیوانات ، لطفاً www.inspection.gc.ca را تحت عنوان “واردات حیوانات خانگی” مشاهده کنید یا با خدمات مشتری تماس بگیرید.

Client Services, AHPD, CFIA, 59 Camelot Drive, Nepean, Ontario, Canada, K1A 0Y9. Tel: 1 613 225 2342 ext. 4629 or 4790.

مقررات واردات و صادرات ارز:

واردات و صادرات ارز محلی (دلار کانادا) و ارزهای خارجی تا مبلغ ده هزار دلار کانادا و یا معادل آن به ارزهای دیگر بدون محدودیت است. مبالغ مساوی یا بیشتر از ۱۰ هزار دلار کانادا باید اعلام شود.

 

مالیات فرودگاه

هزینه بهبود فرودگاه (AIF) از کلیه مسافرانی که از فرودگاه های منتخب خارج می شوند ، اخذ می شود. مبالغ اخذ شده در فرودگاه متفاوت است.

محل پرداخت: این مالیات یا بر روی هزینه بلیت هواپیما لحاظ شده و یا هنگام خروج از مسافر دریافت میگردد.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید