ارسال بار به سوئد

ارسال بار به سوئد

 

قوانین گمرکی ارسال بار به سوئد

مقررات صادرات بار

مسافرانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا وارد سوئد می شوند، لیست محصولات زیر را می توانند بدون نیاز به پرداخت عوارض گمرکی وارد این کشور کنند:

  1. محصولات دخانیاتی، برای مسافران 17 سال به بالا:

– 200 نخ سیگار ؛ یا

– 100 عدد سیگار پیچ (هر کدام حداکثر 3 گرم) ؛ یا

– 50 سیگار برگ ؛ یا

– 250 گرم تنباکو سیگار کشیدن ؛ یا

– ترکیبی نسبت دار از این محصولات ؛

  1. دارو به میزان مورد استفاده برای مصرف شخصی.
  2. سایر کالاها (برای مسافران هوایی) تا ارزش کل 430 یورو

 

محصولات با منشاء حیوانی ، که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا تولید نمی شون، به استثنای تعداد محدودی از محصولات خاص از سایر کشورها، مجاز به وارد شدن به یک کشور عضو اتحادیه اروپا نیستند.

 

برای اطلاع از جزئیات کامل ، لطفاً به وب سایت اتحادیه اروپا به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://ec.europa.eu/food/animals/animals-products-trade-imports/personal-imports_en

 

برخی از گیاهان و محصولات گیاهی که وارد اتحادیه اروپا می شوند باید دارای گواهینامه اصلی گیاهپزشکی باشند (به www.ec.europa.eu/food/plant/plant_health_biosecurity مراجعه کنید). این اقلام باید در بدو ورود اعلام شده و مشمول بررسی های گیاهی شوند.

 

مقررات مربوط به سلاح و مهمات:

واردات و صادرات سلاح گرم و/یا مهمات نیاز به اجازه قبلی از گمرک سوئد دارد، تلفن تماس: 31881512122+

استثنائات قانون فوق عبارتند از:

  1. مسافران حامل اسلحه گرم یا مهمات برای ورزش های تیراندازی. این مسافران می بایست دعوت نامه یا نامه ای از باشگاه تیراندازی سوئد در اختیار داشته باشند که اظهار کند مسافر در بازه زمانی مشخصی قرار است به ورزش تیراندازی در کشور سوئد بپردازد و مجاز است سلاح گرم یا مهمات با خود به همراه داشته باشد. معافیت از قانون منع حمل سلاح از دو روز قبل تا دو روز بعد از بازه زمانی مشخص شده در نامه، اعمال میگردد.
  2. ساکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا که دارای گواهی نامه سلاح گرم اروپایی هستند که توسط مقامات کشور محل سکونت صادر شده است.

 

ممنوعیات: واردات اسلحه و مهمات به سوئد از روسیه و سوریه ممنوع است. برای اطلاعات بیشتر به https://sanctionsmap.eu/#/main مراجعه کنید

حیوانات خانگی:

گربه ها و سگها مشمول مقررات (EC) شماره 998/2003 و مقررات (EU) 576/2013 هستند. برای اطلاعات بیشتر با نزدیکترین سفارت سوئد تماس بگیرید. حیوانات خانگی میتوانند در قسمت چمدان های پرواز مسافری به همراه مسافر، در قسمت کابین یا به صورت کارگو وارد خاک سوئد شوند.

پرندگان مشمول مقررات (EC) شماره 25/2007 هستند. همیشه قبل از سفر با نزدیکترین کنسولگری سوئد مشورت کنید. زیرا “گونه های در معرض خطر” ، چه زنده باشند، چه تاکسیدرمی شده ممکن است اجازه ورود به خاک سوئد را نداشته باشند و بازگردانده شوند. حتی اگر مدارک بهداشتی آنها کامل باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم برای ورود حیوانات خانگی به کشور سوئد با مرکز مدیریت حفاظت منابع طبیعی و حیات وحش، دپارتمان حفاظت از محیط زیست تماس حاصل فرمایید.

مقررات صادرات ارز

ارز محلی (یورو – یورو) و ارزهای خارجی: در صورت ورود یا سفر به یک کشور دیگر اتحادیه اروپا هیچ محدودیتی وجود ندارد.

در صورتی که مبدا یا مقصد سفر کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشد: در صورت جابجایی مبالغ بیش از 10.000 یورو یا ارزهای دیگر معادل آن این تبادل ارز باید اعلام شود.

 

مالیات فرودگاه

هنگام سوار شدن در فرودگاه هیچ گونه مالیات فرودگاهی از مسافران اخذ نمی شود.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید