شش نکته در انتخاب بهترین شرکت کارگو

شرکتهای حمل و نقل‌ در صنعت واسطه‌هایی هستند که می‌توانند کسب‌وکار شما را بدون مشکل پیش ببرند یا آن را متوقف کنند. جای تعجب نیست که انتخاب بهترین شرکت کارگو می تواند کاری دلهره آور به نظر برسد. به همین دلیل است که ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. پیدا کردن بهترین شرکت فریت بار نکاتی دارد که ما در ادامه مطلب به آن میپردازیم.

فریت بار چیست؟

فعالیت تجاری فریت بار، شامل حمل و نقل کالا از مبدا به مقصد از طریق روشهای مختلف از جمله زمین، هوا و دریا است.

شرکتهای فورواردی عموماً قادر به انجام تدارکات ارسال محموله های شما (به طور مثال ارتباط مستقیم با ایرلاین، رزرو پرواز و …) نیستند. شرکتهای فورواردی از طریق واسطه هایی عملیات ارسال بار شما را انجام میدهند. از آنجا که شما با واسطه ها روبرو میشوید، مسلما نه تنها هزینه های شما افزایش می یابد بلکه در فرآیند پیگیری مرسوله خود نیز با مشکلاتی مواجه خواهید شد. به همین دلیل است که پیدا کردن بهترین شرکت فریت بار که به طور مستقیم نماینده ایرلاین باشد و بتواند نیازهای شما را برطرف کند ضروری است.

 

نکاتی برای یافتن و انتخاب بهترین شرکت فریت بار

 

1. مطمئن شوید که شرکت کارگوی انتخابی شما معتبر باشد.

ساختن یک شهرت خوب سال ها طول می کشد و می تواند در چند ثانیه از بین برود. برای حمل و نقل، شهرت و ارتباطات یک شرکت چیزی است که اعتبار شرکت را مشخص میکند.

اگر نگران شهرت و اعتماد به یک شرکت فریت بار هستید، مطمئن شوید که آیا آنها نماینده مستقیم ایرلاین هستند یا خیر. این مسئله معیار خوبی است برای بررسی اینکه آیا می توان به یک شرکت کارگو اعتماد کرد یا خیر.

 

2. یک فورواردر با تجربه مناسب پیدا کنید

وقتی صحبت از تجربه یک حمل و نقل به میان می آید، باید از چند نکته آگاه بود. به عنوان مثال، اگر با گمرکات واردات و صادرات سر و کار دارید، باید بدانید که آیا شریک شما دانش صنعت برای پیمایش قوانین و مقررات در کشور مبدا و مقصد را دارد یا خیر.

 

همچنین باید به این فکر کنید که آیا باید با یک متخصص کار کنید، به خصوص متخصصی که با نوع محموله شما سروکار دارد. چه کالاهای فاسد شدنی صادر می‌کنید و به یک کانتینر سرد نیاز دارید یا اگر پلاستیک‌های بازیافتی می‌فرستید، داشتن یک حمل‌ونقل که بهترین شیوه‌های حمل و نقل کالاهای شما را می‌داند بسیار مهم است.

 

3. اطمینان حاصل کنید که آنها یک شبکه خوب دارند

روابط صنعت حمل و نقل کالا چیزی جز حیاتی نیست. ارتباطات در صنعت کشتیرانی تفاوت بین موفقیت و شکست است.

 

این ارتباطات چیزی است که به فورواردرها اجازه می‌دهد تا از NVOCC و حامل‌ها برای نرخ‌های بهتر استفاده کنند و همچنین به آنها کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که کارهای اداری و مقامات محلی می‌توانند به طور مؤثرتری هدایت شوند.

 

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شبکه فورواردر خود هستید، مطمئن شوید که از آنها مرجع بخواهید یا از آنها بپرسید که با چه کسی کار می کنند.

 

4. یک فورواردر با خدمات مناسب برای محموله های خود انتخاب کنید

مهم است که بدانید آیا حمل و نقل شما می تواند خدمات مدیریت اسناد و 3PL زیر را ارائه دهد:

 

خدمات سند

مطمئن شوید که فردی را پیدا کنید که بفهمد به چه مدیریت اسنادی نیاز دارید. آخرین چیزی که می خواهید این است که متوجه شوید که حمل و نقل شما قادر به ارائه هیچ یک از خدمات زیر نیست:

 

محضری شدن فاکتورها از طرف فرستنده

اصلاح اشتباهات سند

اخذ گواهینامه (بیمه، بازرسی و …)

تهیه و بررسی مستندات

کمک به ترخیص کالا از گمرک

خدمات لجستیک حمل و نقل

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که فورواردر شما می تواند خدمات 3PL زیر را ارائه دهد:

 

مذاکره در مورد نرخ حمل و نقل هوایی، دریایی و جاده ای

ارائه مظنه صادرات و واردات

یافتن مسیرهای حمل و نقل مناسب برای یک محموله

هماهنگی برای بسته بندی و بارگیری

یافتن بیمه حمل و نقل مناسب

پرداخت از طرف شما

این خدمات و وظایف مدیریت اسناد ذکر شده تنها کسری از چیزی است که یک حمل و نقل کالا می تواند در سازماندهی آن کمک کند. بسیار مهم است که بدانید یک فورواردر بالقوه چه چیزی می تواند ارائه دهد و چه چیزی نمی تواند ارائه دهد.

 

5. فردی را با ساختار قیمت گذاری شفاف انتخاب کنید

فقط این سناریو را تصور کنید. شما درخواست نرخ پیشنهاد می کنید. سه روز طول می کشد تا پاسخ را بشنوید، و پس از رزرو فضای خود، بعداً متوجه می شوید که قیمت بالاتر از آنچه در ابتدا مذاکره شده بود، بوده است. این می تواند به دلیل تنظیمات GRI یا PSS باشد، اما می تواند به عدم شفافیت ساختارهای قیمت گذاری نیز منجر شود.

 

ممکن است متوجه شوید که کل نرخ حمل و نقل ارائه شده شفاف نیست و هزینه ها با هم ترکیب می شوند. حمل و نقل ها می توانند هزینه های اضافی سوخت یا کارمزد دلالی را از شما دریافت کنند، و ممکن است شما حتی از آن ندانید. یک فورواردر با ساختار قیمت گذاری شفاف پیدا کنید که باعث ابهام نشود.

 

6. مطمئن شوید که آنها بیمه باربری را ارائه می دهند

بنابراین شما یک فورواردر با قیمت گذاری شفاف، خدمات 3PL مورد نیاز خود و اعتماد متقابل پیدا کرده اید. با این حال، اکنون باید به آخرین موضوع فکر کنید، و آن بیمه بار است.

اگر خواهان آرامش خاطر و کاهش ریسک هستید، خرید بیمه باری که برای حمل و نقل زمینی پوشش می دهد، ضروری است.

دریا یا هوا در برابر احتمال از دست دادن یا آسیب رساندن به محموله شما.

همچنین ممکن است لازم باشد در مورد یافتن یک حمل و نقل فکر کنید که بسته به نیاز حمل و نقل شما می تواند بیمه محموله خاصی را ارائه دهد. از آنجایی که انواع مختلفی از بیمه بار وجود دارد، کار با یک فورواردر که می تواند به طور موثر محموله شما را پوشش دهد بسیار مهم است.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید