فریت بار ارزان

فریت بار ارزان: هزینه های حمل و نقل هوایی

در حال حاضر بالغ بر 90 درصد از کل محموله هایی که به صورت بین المللی جابجا میشوند از طریق دریا حمل میشوند. با وجود این که بیشتر کالاها به این شکل حمل می شوند، اما با بازار فعلی، حمل و نقل دریایی به طور فزاینده ای گران و کند شده است. در این مقاله با نحوه کار فریت بار، زمان استفاده از آن و نحوه یافتن فریت بار ارزان آشنا خواهید شد.

 

نرخ فریت بار بین المللی به ازای هر کیلوگرم

فریت بار هوایی توسط واردکنندگان و صادرکنندگان بین المللی زمانی استفاده می شود که آنها نیاز دارند کالا را به سرعت و با اطمینان به جایی برسانند. فریت بار هوایی، نقاط مختلف جهان را سریعتر به هم متصل می کند و زمان حمل بار را ازچندین ماه از طریق اقیانوس به تنها چندین روز توسط فریت هوایی کاهش می دهد.

حمل و نقل هوایی بین المللی و پست هوایی یکسان نیستند.

پست هوایی معمولاً توسط یک شرکت (مانند DHL ،TNT و …) انجام می شود که کل چرخه حمل و نقل را به صورت درب به درب مدیریت می کند. این محموله های پست سریع معمولاً کوچکتر (با ابعاد کوچک و وزن پایین) از فریت بار هوایی هستند.

در صورتی که مسیر مورد نظر شما بیش از اندازه شلوغ نباشد، بسته به نوع محموله ای که حمل می کنید و فضای موجود، نرخ بار هوایی بین المللی می تواند از حدود 2 تا 12 دلار به ازای هر کیلوگرم متغیر باشد. با این حال، هزینه ها از فوریه 2020 به دلیل اختلالات شدید در حمل و نقل دریایی و تقاضای بالای مصرف کنندگان افزایش داشته است.

محموله های فریت بار هوایی بین المللی می توانند به طور قابل توجهی بزرگتر باشند و ممکن است در طول حمل و نقل در چندین هواپیما و یا تراک جابجا شوند. در واقع، بزرگترین هواپیمای باری، آناتوف 225، می تواند یک قطار کامل را در خود جای دهد.

نحوه محاسبه هزینه حمل و نقل هوایی

به دنبال محاسبه هزینه حمل و نقل هوایی خود هستید؟ اگر برای حمل بعدی خود قیمت بار می خواهید، تنها کافی است با ما تماس بگیرید تا فریت بار ارزان را با ما تجربه کنید!

 

قیمت ها و هزینه های فریت بار

وقتی صحبت از حمل و نقل هوایی می شود، وزن و حجم عوامل کلیدی هستند. ایرلاین ها بسته به اینکه کدام یک از وزن و حجم بار بیشتر است، بار را با وزن حجمی (که متناسب با ابعاد بار است) یا وزن واقعی شارژ می کنند.

قانون کلی حمل و نقل هوایی برای محاسبه وزن حجمی این است که حجم کالا را بر حسب متر مکعب در 167 ضرب کنیم. بنابراین، فرض کنید بسته ای با اندازه های زیر دارید: W: 40cm ، H: 40cm ، L:40. این به این معنی است که حجم 0.064 (حاصلضرب همه ابعاد تقسیم بر یک میلیون) است. حال کافیست این عدد را در 167 ضرب کنید و وزن حجمی 10.67 کیلوگرم بدست می آید.

اگر وزن حجمی از وزن واقعی محصول بیشتر شود، وزن حجمی به وزن قابل شارژ تبدیل می شود. برای محموله های سبک، می توانید از این روش وزن قابل شارژ را محاسبه کنید تا بفهمید که آیا محموله شما بر اساس وزن واقعی یا وزن حجمی شارژ می شود.

 

مزایای فریت بار ارزان

برای تعیین این که بار خود را به صورت فریت هوایی ارسال کنید و یا از روشهای دیگر استفاده کنید کافیست سه نکته را مد نظر داشته باشید.

سرعت: در شرایطی که مسیر مورد نظر شما ترافیک باری نداشته باشد زمان ارسال را میتوانید بین سه روز تا هفت روز در نظر بگیرید. هواپیماها حدود 30 برابر سریعتر از کشتی های اقیانوس پیما هستند. جت های مسافربری با سرعت 575 مایل در ساعت حرکت می کنند، در حالی که کشتی های اقیانوس پیما با سرعت 16 تا 18 مایل در ساعت حرکت می کنند. به طور کلی، طبق گفته بانک جهانی، هزینه های فریت بار هوایی معمولاً 5 برابر قیمت ارسال بار با کامیون و 16 برابر قیمت حمل و نقل دریایی است. اما با افزایش هزینه های ارسال توسط کشتی، این عدد کمتر شده است.

قابلیت اطمینان: مردم می خواهند بسته های خود را به موقع دریافت کنند. این امر بازار حمل و نقل را تشویق کرده است تا خدمات محموله بار قابل اعتمادتری را توسعه دهد. همراه با جابجایی بهتر داده های حمل و نقل هوایی، حمل و نقل هوایی ردیابی بهتر و اطمینان بیشتری را فراهم می کند که کالاهای شما در زمان مناسب به مکان مناسب می رسند.

حفاظت: در حالی که دزدی دریایی در اقیانوس رو به کاهش است، کالاها در حمل و نقل باری اقیانوسی بیشتر از حمل و نقل هوایی آسیب می بینند. این باعث می شود گزینه خوبی برای اقلام شکننده باشد.

 

چه کالاهایی معمولاً از طریق حمل و نقل هوایی حمل می شوند؟

از آنجایی که نرخ بار هوایی گران است، اکثراً کالاهای کوچکتر از یک کانتینر و یا کالاهای با ارزش بالا یا موارد حساس به زمان فریت میشوند. مانند:

کالاهای الکترونیکی: استیو جابز کل ظرفیت حمل و نقل هوایی موجود را در مسیرهای کلیدی آسیا-ایالات متحده خریداری کرد تا اولین iMac را قبل از فصل تعطیلات ارسال کند.

پوشاک: روندهای فصلی در لباس می تواند به سرعت تغییر کند. در نتیجه، شرکت‌ها عموماً باید لباس‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن از کارخانه‌ها به فروشگاه‌ها برسانند. باز هم، اندازه کوچک و ارزش بالای لباس، آن را به یک مبادله عالی تبدیل می کند.

داروسازی. با توجه به اندازه و ارزش کوچک آنها، کالاهای پزشکی اغلب از طریق هوا حمل می شوند.

اسناد و نمونه ها DHL Global Forwarding در واقع با گرفتن اسناد حمل و نقل اقیانوس از طریق هوا برای تسریع انتشار در امتداد یک خط اقیانوس جدید ساحل غربی – هاوایی شروع به کار کرد. هوا همچنان مقرون به صرفه ترین روش حمل و نقل اسناد است.

ارسال های فصلی هر محصولی که باشد، اگر تقاضای بین‌المللی بالایی برای محصولی وجود داشته باشد که نیازمند تقویت زنجیره تامین باشد، عموماً از طریق هوا ارسال می‌شود.

 

نرخ ها و هزینه های حمل و نقل هوایی

هزینه های حمل و نقل هوایی هزینه های محموله هوایی فراتر از هزینه حمل و نقل هوایی، که بر اساس هزینه فوق محاسبه می شود، هزینه کل نیز احتمالاً شامل موارد زیر خواهد بود:

 

هزینه های اضافی سوخت

هزینه های اضافی امنیتی

هزینه حمل و نقل کانتینر/ ایستگاه حمل و نقل پایانه

ترانسفر فرودگاهی

علاوه بر این، برای هزینه های درب به درب، قیمت شامل خدمات بار هوایی نیز می شود، از جمله:

 

کارگزاری گمرک

تحویل و تحویل

بیمه باربری

هزینه های جانبی

 

آیا قیمت های حمل و نقل هوایی بین المللی تغییر می کند؟

بر اساس اطلاعات حمل و نقل، استفاده از حمل و نقل هوایی بین‌المللی به کندی در حال رشد بود. رشد کمتر از 1 درصدی در سال 2015 در میان برترین حمل‌ونقل‌های بار در جهان. انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) اعلام کرد که رشد حمل و نقل هوایی تنها 1.6 درصد در سال 2019 بوده است که نسبت به 5 درصد در سال 2014 کاهش یافته است.

 

یکی از دلایل این امر اتکای بیشتر به حمل و نقل دریایی بود. با این حال، با تأخیرهای طولانی و زمان‌های ناپایدار ترانزیت که حمل‌ونقل اقیانوسی را گرفتار کرده بود، واردکنندگان و صادرکنندگان بیشتری به سمت محموله‌های هوایی رفتند.

 

از مارس 2020، نرخ بار هوایی دو برابر شده است که ناشی از ظرفیت محدود، محدودیت سفر مسافران به دلیل محدودیت‌ها، افزایش تقاضای مصرف‌کننده و سایر عوامل ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا است. به دلیل مشکلات حمل و نقل دریایی که در فوق اشاره شد، واردکنندگان و صادرکنندگان، اغلب از حمل و نقل دریایی خودداری می‌کنند.

 

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید