ارسال بار به ارمنستان

ثبت کالا در گمرک ارمنستان

هزینه های دریافت شده در مرزهای گمرکی در ارسال بار به ارمنستان

 

طبق قوانین گمرکی جمهوری ارمنستان و سایر قوانین قانونی، هزینه های زیر در هنگام حمل و نقل کالا و حمل و نقل در مرز گمرکی ارمنستان محاسبه می شود:

 

الف) تعرفه گمرکی

ب) عوارض گمرکی

ج) مالیات غیر مستقیم

د) مالیات بر ارزش افزوده

 

ارزش گمرکی: مبنایی برای محاسبه هزینه‌های گمرکی

در طی تشریفات گمرکی کالاهای وارد شده یا صادر شده از قلمرو جمهوری ارمنستان هزینه‌ای بابت خدمات گمرکی دریافت می‌گردد. محاسبه هزینه گمرکی بر اساس مبلغی که واقعاً بابت ارزش کالا پرداخت شده یا می‌بایست پرداخت گردد، انجام می‌شود. این هزینه در واقع بابت دریافت کالا و انتقال به گمرکات جمهوری ارمنستان پرداخت می شود.

پروسه‌ها و روش‌های تعیین ارزش گمرکی طبق قانون “عوارض گمرکی” جمهوری ارمنستان تنظیم شده است.

 

ارزش گمرکی کالاهای وارداتی شامل موارد زیر می‌باشد:

الف) قیمت خرید کالا در کشور صادرکننده

ب) هزینه های حمل و نقل، بارگیری، تخلیه و هزینه بیمه پرداخت شده قبل از انتقال به مرز گمرکی ارمنستان

ج) هزینه های کمیسیون و داوری

عوارض گمرکی در ارمنستان:

وسایل نقلیه و کالاهایی که از طریق مرز گمرکی جمهوری ارمنستان حمل می شوند طبق قانون ارمنستان “درباره حقوق گمرکی” مشمول مالیات گمرکی خواهند بود.

حقوق گمرکی طبق قانون «گمرک» جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین قانونی از اشخاص حقیقی و حقوقی و سایر مؤدیان مالیاتی که بر حسب نیازهای دولتی و عمومی تعریف شده اند، به عنوان هزینه اجباری دریافت می شود.

 

نرخ عوارض گمرکی در ارمنستان:

 

ماده 102 قانون گمرک RA میزان حقوق گمرکی واردات به ارمنستان را برای هر یک از انواع محصولات تعیین می کند. 0% یا 10% است. علاوه بر این در برخی موارد مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) نیز باید پرداخت شود که برای برخی محصولات 20 درصد است.

 

نرخ هزینه های گمرکی در ارمنستان:

 

برای حمل و نقل کالا و سایر اشیاء از طریق مرز گمرکی جمهوری ارمنستان و همچنین برای انجام تشریفات گمرکی ارز و ارز منتقل شده توسط بانک ها (به استثنای عملیات حمل و نقل) باید هزینه گمرکی پرداخت شود. در صورت پر کردن هر اظهارنامه گمرکی یا اظهارنامه گمرکی شهروندان، هزینه گمرکی برای هر اظهارنامه گمرکی فردی دریافت می شود. ارزش هزینه گمرکی بستگی به مقدار محصولات تشکیل شده دارد. اما در مورد واردات محصولات خرده فروشی مقدار کمی است که معمولاً بیش از 7000 درام نیست.

امتیازات هزینه های گمرکی

موارد زیر از پرداخت هزینه سفارشی معاف هستند:

 

الف) کالاهایی که به عنوان کمک های بشردوستانه و در قالب پروژه های خیریه وارد قلمرو گمرکی جمهوری ارمنستان می شوند.

ب – اقلام همراه تعیین شده توسط قانون از طریق مرز گمرکی جمهوری اسلامی ایران توسط اشخاص حقیقی به استثنای وسایل نقلیه استفاده شخصی حمل می شود.

ج) کالاهایی که توسط اشخاص حقیقی (به استثنای کارآفرینان انفرادی) وارد می شود که بیش از میزان مقرر در قانون «عوارض گمرکی» نباشد.

د) صادرات و واردات موقت ارزش های فرهنگی طبق قوانین،

ه) وسایل نقلیه ای که حمل و نقل بین المللی منظم را در حین اجرای تردد انجام می دهند.

 

همچنین باید بدانید که اتباع جمهوری ارمنستان مطابق ماده 105 قانون گمرک ارمنستان حق دارند کالاهایی به ارزش حداکثر 150000 درام و وزن تا 20 کیلوگرم را در مدت 6 ماه وارد کنند. و در صورتی که کالا بیش از قیمت مذکور در ماده 105 باشد، عوارض گمرکی به رویه عمومی پرداخت می شود.

 

ارزش گمرکی کالایی که از مرز گمرکی ارمنستان حمل می شود، قیمت معامله است، یعنی مبلغی که واقعاً پرداخت شده است، مشمول پرداخت است یا باید برای دریافت کالا برای صادرات به کشور واردکننده و برای انتقال به گمرک پرداخت می شد. مرز ارمنستان

 

ارزش گمرکی شامل:

الف) قیمت کالاهای خریداری شده در کشور صادرکننده،

ب) هزینه های حمل و نقل، بارگیری، تخلیه، بیمه و سایر هزینه های مشابه برای انتقال کالا به مرز گمرکی ارمنستان.

ج) هزینه های کمیسیون و واسطه (کارگزاری) برای انتقال کالا به مرز گمرکی ارمنستان به استثنای هزینه های کمیسیون و واسطه (کارگزاری) برای خرید کالا.

د) به منظور ساخت و عرضه کالاهای حمل شده از مرز گمرکی، خریدار به صورت رایگان یا جزئی، مستقیم یا غیرمستقیم با کالاهای وارداتی تخصیص یافته به تحویل گیرنده می دهد.

– ارزش مواد، اجزاء و سایر اقلام مشابه موجود در کالا،

– ارزش استفاده از ابزار و سایر اقلام مشابه مورد استفاده در تولید کالا،

– ارزش مواد مصرفی در تولید کالا،

– ارزش مهندسی، طراحی، ساخت و سایر کارهای مشابه لازم برای تولید کالا و اجرا شده نه تنها در کشور واردکننده، بلکه در کشور دیگر.

ه) هزینه‌های مستقیم یا غیرمستقیم پرداخت شده یا قابل پرداخت به ارائه‌دهنده بابت مجوزها و حق امتیازها که شرط لازم برای فروش کالا توسط خریدار است.

و) ارزش ظروف، بسته ها و بسته بندی ها،

ز) مبلغی که خریدار بابت فروش کالاهای حمل شده از طریق مرز گمرکی برای استفاده یا دفع به تأمین‌کننده پرداخت می‌کند.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های ارسال بار به ارمنستان لطفاً با ما تماس بگیرید. ما در شرکت همای بلند آسمان همواره آماده خدمات رسانی به تمامی مشتریان عزیزی که قصد ارسال بار به ارمنستان را دارند، هستیم. شرکت همای بلند آسمان به عنوان تنها نماینده آرمنیا کارگو در ایران آماده ارسال مرسولات شما به ارمنستان با پرواز مستقیم و با مناسبترین نرخ میباشد.

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید