ارسال بار به آمریکا

راهنمای گمرک آمریکا در ارسال بار به آمریکا: قوانین گمرکی، نیازمندیها و هزینه ها

بیش از نیمی از سوالاتی که در مورد ارسال بار به آمریکا برای مشتریان ما مطرح میشود در مورد قوانین و هزینه های گمرکی آمریکا است. بنابراین اگر چنین سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول کرده بدانید که تنها نیستید. ما اینجاییم تا تمام اطلاعاتی که در این مورد نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم. به این صورت شما میتوانید با خیال راحت پروسه فریت آمریکا را انجام دهید.

عوارض گمرکی آمریکا چیست؟ گمرک آمریکا برای ارسال بار چگونه عمل میکند؟

اجازه بدهید تا از ابتدا شروع کنیم. عوارض گمرکی چیست؟ پر کردن فایل ورودی گمرکی به چه معناست؟ چه اطلاعاتی مشخص میکند که شما چه مقدار هزینه باید در گمرک پرداخت کنید؟

عوارض گمرکی مالیاتهایی هستند که به کالاهایی که از طریق مرزهای بین المللی وارد میشوند تعلق میگیرند. کشورها به منظور افزایش سرمایه ملی خود و حمایت از صنایع داخلی خود این مالیات را دریافت میکنند.

هنگامی که شما یک فایل ورودی گمرکی را پر میکنید می بایست تمام اطلاعات بار خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل: کشور تولید کننده محصول، مشخصات کالا (نوع بار)، ارزش بار یه دلار آمریکا، HS CODE و تمام اطلاعات مهم مربوط به بار شماست.

بارهای ورودی به گمرک آمریکا سه نوع مختلف میتوانند باشند که برای هر کدام می بایست فرم مخصوص به خود را پر کرد.
 1. بارهایی ارزشمند، با ارزش بیش از 2500 دلار: برای این بار باید فرم Formal Entry را پر کرد.
 2. بارهایی با ارزش متوسط، که دارای ارزش بین از 800 دلار تا 2500 دلارهستند: برای این نوع از بارها باید فرم Informal Entry را پر کرد.
 3. بارهایی با ارزش کمتر، که ارزش آنها از 800 دلار کمتر باشد: این بارها از پر کردن فرم مالیاتی معاف هستند.
بنابراین هنگامی که کارهای اداری مربوط به ترخیص بار خود را انجام میدهید، آنچه مهم است این است که:
 • ارزش کالای شما چقدر است؟
 • آیا کالای من به نحوی است که باید تعرفه گمرگی اضافه ای بابت آن پرداخت کرد و یا فرمهای خاص مربوط به آن را پر کرد؟ به طور مثال میتوان به مواد غذایی، ملزومات حیوانی، لوازم آرایشی و … اشاره کرد که این کالاها میتواند شامل هزینه اضافه شوند.
 • شما همچنین باید زمان بندیها را در نظر داشته باشید. این که تا چه زمانی فرصت دارید که فرمهای مربوطه را ارائه کنید.

در ادامه در مورد این که برای فریت آمریکا دقیقا به چه اسناد و مدارکی نیاز دارید تا بتوانید همه این اطلاعات را در مورد بار خود بیان کنید. در صورتی که با یک ترخیصکار گمرکی همکاری میکنید، آنها بخش بزرگی از این کار را برای شما انجام میدهند. اما اگر با ادامه مقاله همراه باشید اطلاعات خوبی در مورد فرم های گمرکی، عوارض گمرکی و این که برای ترخیص کالا چه باید کرد را به شما میدهیم.

ارسال بار به آمریکا، فریت آمریکا، گمرک آمریکا

فرمها و مدارکی که برای ترخیص گمرکی در ارسال بار به آمریکا مورد نیاز است

خبر خوب این است که بسیاری از مدارک مورد نیاز توسط فرستنده شما آماده شده است. یا اگر با یک یا ترخیص کار کار میکنید آنها میتوانند قسمت زیادی از کارهای اداری را انجام دهند. اما باز هم شما باید اطلاعات پایه ای در مورد پروسه گمرکی داشته باشید تا مطمئن شوید که این پروسه به طور کامل و بی نقص انجام گردیده است.

به چه مدارکی نیاز دارم؟

آشنا شدن با مدارک لازم به شما کمک میکند تا بتوانید راحتتر با تامین کننده کالای خود، شرکت حمل و نقل و یا ترخیصکار خود همکاری کنید.

اینویس Commercial Invoice

به عنوان یک وارد کننده و یا صادر کننده، یکی از مدارکی که در فریت آمریکا باید به آن توجه کنید اینویس بار شماست. اینویس توسط تامین کننده کالا آماده میشود و شامل اطلاعات مهم بار شماست. این برگه در واقع به گمرک نشان میدهد که ارزش بار شما چقدر است. طبیعتا هر چه ارزش بار پایینتر باشد هزینه های گمرکی کمتری باید پرداخت شود. شما می بایست اطلاعات اینویس را چک کنید و ومطمئن باشید که صحیح هستند.  از جمله این اطلاعات میتوان موارد زیر را نام برد.

 • HS Code: این کد یک کد بین المللی است که بسته به ماهیت کالای شما عدد متفاوتی است. این کدها به صورت بین المللی تعریف شده اند. هر گونه لوازم شخصی با HS Code برابر 960500 تعریف می شوند. در صورتی که بار شما صادراتی است و لوازم شخصی محسوب نمیشود، میتوانید نوع کالای خود را به همراه عبارت ” HS Code” سرچ کنید تا کد کالا را پیدا کنید. به طور مثال عبارت روبرو را در گوگل سرچ کنید: “HS Code saffron”. راه دیگری که برای یافتن HS Code وجود دارد کلیک بر روی این عبارت در همین صفحه است. سایتی برای شما باز خواهد شد که میتوانید با توجه به دسته بندی بار خود، این کد را در مورد محصول خود بیابید.
 • Item Description: باید توجه کنید که نوع کالای شما که در اینویس مطرح میشود صحیح و دقیق باشد و با HS Code شما همخوانی داشته باشد.
 • کشور ارسال کننده کالا: اطمینان حاصل کنید که کشور منشاء کالا در اینویس درست نوشته شده باشد.
 • واحد پول: اطمینان حاصل کنید که واحد پولی که برای نشان دادن ارزش بار شما در اینویس به کار رفته، صحیح باشد.
 • اطلاعات فرستنده و گیرند: مجددا چک کنید که اطلاعات فرستنده و گیرنده به درستی وارد شده باشد.
بارنامه

یکی دیگر از مدارک مهمی که در ارسال بار به آمریکا باید به گمرک ارائه شود، بارنامه است.بارنامه نوعی رسید و یا قرارداد است که توسط شرکت حمل و نقل به شما تحویل داده میشود. نمونه ای از بارنامه هوایی را در زیر مشاهده میکنید. فزقی نمیکند که قصد فریت آمریکا را داشته باشید یا مقاصد دیگری در نظر داشته باشید. در هر صورت بارنامه هوایی آیتمی است که شرکت فریت بار قطعا برای شما صادر خواهد کرد.

ارسال بار به آمریکا، فریت آمریکا، گمرک آمریکا

ایمیل حاوی پیام رسیدن بار

در صورتی که بر روی بارنامه آدرس ایمیل گیرنده نوشته شده باشد، به هنگام رسیدن بار ایمیلی به گیرنده ارسال میگردد که بهتر است در هنگام مراجعه به گمرک به همراه داشته باشید.

مدارک خاص

در صورتی که ماهیت کالای شما به نحوی باشد که نیاز به مدارک خاصی برای ترخیص وجود داشته باشد، مطمئن شوید که این مدارک را به همراه داشته باشید. به طور مثال اگر مواد غذایی و یا لوازم آرایشی به آمریکا فریت میکنید، باید مجوز لازم را از FDA دریافت کنید و با خود به همراه داشته باشید. همچنین اگر کالا شامل قانون کپی رایت شود، مطمئن شوید که اوراق اداری مربوط به آن را نیز در اختیار باشید.

مدارکی که در بالا نام برده شد مهمترین مدارکی هستند که کالاهای شما نیاز دارند تا بتوانند از گمرک آمریکا ترخیص شوند. بنابراین در صورتی که اطمینان حاصل کنید که این مدارک کامل و دقیق هستند باعث میشود تا از ایجاد تاخیر و هزینه بی مورد جلوگیری شود.

 

آیا من به یک ترخیصکار نیاز دارم؟

اجازه بدهید ببینیم که یک ترخیصکار چه کار میکند و این که چرا بعضی از مشتریان تصمیم میگیرند که در فریت آمریکا از ترخیصکار استفاده کنند؟

یک ترخیصکار در واقع هماهنگیهای فرآیند ترخیص کالا از گمرک را انجام میدهد. آنها اطمینان حاصل میکنند که تمام برگه ها و اسناد لازم، مرتب و کامل و قانونی باشند. شما به لحاظ قانونی نیازی به ترخیصکار ندارید. البته که همکاری با یک ترخیصکار به هزینه های شما اضافه خواهد کرد اما در صورت همکاری با یک ترخیصکار، عملیات ترخیص گمرکی سریعتر و راحتتر برای شما انجام میشود.

چه چیزی را نمیتوان از ایران به آمریکا ارسال کرد؟

طبق ایمیلهای اخیر دریافت شده از ایرلاینهایی که ارسال بار به آمریکا انجام میدهند، ارسال اقلام زیر به صورت مسافری ممنوع است.

 • فرش
 • زعفران
 • مواد غذایی

بنابراین شما در صورتی که قصد ارسال اقلام فوق را به همراه بلیت خود دارید، لازم است قبل از ارسال بار خود، در تماس با گمرک فرودگاه آمریکا، از نحوه ترخیص بار خود و عملی بودن آن اطلاعات لازم را کسب کنید.

ارسال بار به آمریکا، فریت آمریکا، گمرک آمریکا

هزینه های پرداختی در گمرک شامل چه مواردی است؟

هزینه های گمرکی فریت آمریکا به سه دسته مختلف تقسیم میشوند.

 • هزینه های مربوط به ترخیص

در این قسمت کل هزینه هایی که بابت ترخیص کالا متحمل میشوید ( به جز هزینه های مربوط به عوارض) شرح داده میشود. هزینه های ترخیص شامل:

 • هزینه انبارداری، پردازش گمرکی و جابجاییهای داخل فرودگاه

شامل هرگونه هزینه ای است که دولت آمریکا بابت پردازش و نگهداری از شما دریافت میکند.

 • هزینه ترخیصکار:

شامل هزینه ای است که به ترخیصکار خود بابت انجام کارهای اداری و پرداخت هزینه های قانونی پروسه ترخیص میپردازید. (همکاری با ترخیصکار اختیاری است)

 • هزینه دریافت مجوزهای لازم برای ترخیص کالاهای خاص

به طور مثال اگر کالایی شامل مواد خوراکی حمل میکنید و نیاز باشد که مجوز از FDA بابت ارسال بار به آمریکا دریافت کنید، هزینه ای بابت تشکیل پرونده و دریافت مجوز می بایست پرداخت کنید.

 • ضمانت گمرکی:

هزینه ضمانت در واقع یک سیاست بیمه ای است که برای حفاظت ازمرزها و گمرک آمریکا تصویب شده است. به این ترتیب تضمین میشود که تحت هر شرایطی مالیات و عوارض گمرکی پرداخت خواهد شد. این ضمانت برای همه ی مرسولات به آمریکا مورد نیاز است. دو نوع ضمانت گمرکی وجود دارد:

 1. ضمانت یک بار ورود: همانطور که از این اسم مشخص است، این ضمانت تنها برای یک مرسوله انجام میشود. در صورتی که شما با فواصل زمانی خیلی زیاد و غیر مستمر بار خود را ارسال میکنید، احتمالا باید از این گزینه استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که هزینه ضمانت گمرکی یک بار ورود بر اساس ارزش بار شما محاسبه میشود. هر چه ارزش بار شما بیشتر باشد هزینه ای که باید پرداخت کنید بیشتر میشود.
 2. ضمانت ادامه دار یا ضمانت سالانه: این ضمانت تمامی مرسوله های شما را به مدت یک سال کاور میکند. در صورتی که بیش از سه یا چهار بار در سال به ارسال بار به آمریکا اقدام میکنید، معمولا این گزینه برای شما به صرفه‌تر است. همچنین اگر کالاهای شما ارزش بالایی دارید میتوانید برای یک مرتبه ارسال بار نیز از این گزینه استفاده کنید. چون بر خلاف هزینه ضمانت یک بار ورود که بر اساس ارزش کالا محاسبه میشود، ضمانت سالانه مقدار ثابتی است که حتی اگر ارزش بار شما بسیار بالا باشد نیز تغییر نمیکند.
 • عوارض گمرکی

این هزینه در واقع همان مقدار مالیاتی است که بر اساس طبقه بندی کالا که با HS CODE مشخص میشود، تعیین میگردد. مقدار این هزینه همچنین میتواند از عواملی مانند: کشور فرستنده کالا، قراردادهای تجاری و … تاثیر بپذیرد. در مورد سایر هزینه های گمرکی که تا الآن صحبت شد، هزینه ها با مشخص شدن اطلاعات بار از قبل قابل محاسبه بود. اما عوارض گمرکی قبل از اینکه بار شما به گمرک برسد به طور دقیق قابل محاسبه نیست و تنها قابل تخمین زدن است. معمولا یک ترخیصکار با توجه به تجربه خود، میتواند اطلاعات حدودی در مورد هزینه عوارض گمرکی فریت آمریکا به شما اعلام کند.

 • هزینه هایی که ممکن است در اثر بازرسی یا جریمه متحمل شوید.

درست است که امیدواریم که این هزینه ها شامل حال شما نشود، اما خوب است بدانید در چه مواردی این هزینه های اضافی اعمال میگردد.

در سه تا پنج درصد مواقع، بارها ممکن است باز شوند و بازرسی بر روی آنها صورت بگیرد. این بازرسی صرفنظر از اینکه بار شما چیست و چه نوع باریست ممکن است شامل حال بار شما شود. در این صورت تحویل گیرنده بار موظف است بابت این بازرسی هزینه هایی مانند هزینه آزمایشات و انبارداری در طول آزمایش و … را بپردازد.

این که بار شما مشمول بازرسی شود میتواند اذیت کننده باشد. زیرا نمیتوانید پیش بینی کنید که چه زمانی طول میکشد تا کار به پایان برسد. اما در نظر داشته باشید که این بازرسیها اکثر اوقات اتفاق نمیفتد.

همچنین ممکن است در ارسال بار به آمریکا جریمه هایی بابت خطاها و پیروی نکردن از قوانین متحمل شوید که به ندرت رخ میدهد.

هزینه های بازرسی یا جریمه قابل پیش بینی نیستند، اما توصیه های زیر را در پیش بگیرید تا احتمال آن کاهش یابد.

 1. اسناد و مدارک خود را به طور مرتب و منظم تکمیل کنید.
 2. مطمئن شوید که HS CODE شما صحیح است.

 

ارسال بار به آمریکا، فریت آمریکا، گمرک آمریکا

اشتراک این نوشته

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید